Zemun silan, slavio i Čukarički

0

U subotu je odigrano pet utakmica 23. kola Superlige Srbije.

Slučaj je htio da Ilija Stolica na klupi Vojvodine debituje protiv svog doskorašnjeg kluba, a pobjeda je pripala Novosađanima rezultatom 2:0. Voždovac je mogao da povede u 27. minutu, ali je Srećković pogodio stativu, što je bilo jedino uzbuđenje pred oba gola u prvom poluvremenu.

Zličić je doveo Vojvodinu u vođstvo preciznim udarcem sa dvadesetak metara u 50. minutu, a desetak minuta kasnije Vinsent je iz izgledne situacije glavom poslao loptu preko gola. Isti igrač riješio je pitanje pobjednika u 71. minutu, Zličićev udarac Knežević je odbranio, ali se lopta odbila do Vinsenta koji je plasirao u mrežu.

Pobjedom je startovao i Čukarički, koji je bio bolji od Mačve, a golove su postigli Ovusu i Puškarić. Zemun je tokom zimske pauze značajno pojačao ekipu dovođenjem nekoliko iskusnih fudbalera i to se odmah osjetilo u duelu sa čačanskim Borcem. Dupovac je u 10. minutu postigao autogol, a zatim je na scenu stupio Dejan Denić i sa dva gola ovjerio pobjedu tima iz Gornje Varoši.

Prije ove utakmice Denić je posljednji gol postigao u dresu Rada prije nešto manje od godinu dana protiv Spartaka kada je takođe bio dvostruki strijelac. Jedini meč bez pobjednika odigran je na Banjici gdje su Rad i Radnik odigrali 1:1.

Zemun – Borac 3:0 (1:0)