Zrinjski nije Budućnost: Plemići deklasirali Breidablik

0

Fudbaleri Zrinjskog iz Mostara demolirali su u prvoj utakmici 3. kola kvalifikacija za Ligu Evrope tim Breidablika – 6:2.

Ovim trijumfom, tim iz Mostara je došao na korak do istorijskog uspjeha, a to je plasman u grupnu fazu jednog od UEFA takmičenja.

Već na startu, u drugom minutu meča Kiš je načeo mrežu Islanđana. Malekinušić je u 22. minutu pogodio za 2:0, a u 30. Kiš je ponovno bio strijelac za 3:0.

U 32. minuti gosti su ostali s igračem manje na terenu nakon što je zbog drugog žutog kartona isključen Einarson.

Do odmora, domaćin je postigao još dva gola. U 33. pogodio je Nemanja Bilbija, u 40. ponovno je strijelac bio Malekinušić.

U nastavku, Ivančić pogađa u 56. za 6:0.

Gosti su ublažili poraz golovima Ludviksona u 64. i Ejolfsona 73. minutu.

Revanš meč između Breidablika i Zrinjskog igra se u četvrtak u 19:30 u Rejkjaviku. Ukoliko tim trenera Krunoslava Rendulića prođe Brejdablik, plasiraće se u plej-of Lige Evrope. Ako ne uspiju da se plasiraju u grupnu fazu LE, timu iz Mostara je osigurano mjesto u Ligi konferencija.

Podsjećamo, naš šampion, ekipa Budućnosti je u pretkvalifikacijama za LŠ doživjela blamažu od Breidablika – 0-5.