Zvezda deklasirana na ,,Parku prinčeva”, gol Marina sačuvao čast [VIDEO]

0

Pari Sen Žermen – Crvena zvezda 6:1 (4:0)
20’, 22’, 81’ Nejmar, 37’ Kavani, 41’ Di Marija, 70’ Mbape; 74’ Marin

Fudbaleri Crvene zvezde ubjedljivo su savladani večeras protiv ekipe Pari Sen Žermena na stadionu ,,Park prinčeva” rezultatom 6:1 u okviru drugog kola grupne faze Lige šampiona.

Ekipa Vladana Milojevića nije mogla da se suprotstavi zvijezdama iz Pariza koji su igrali odličan fudbal i iskoristili sav svoj potencijal ne bi li došli do ubjedljivog trijumfa.

Od samog starta, domaći su počeli da pritiskaju, a viđela se blaga nesigurnost u odbrani Zvezde, što je već u 20. minutu kapitalizovao Nejmar, nakon fenomenalno izvedenog slobodnog udarca.

Nije se dugo čekalo ni na drugi pogodak Brazilca. Odličnu akciju sa Kilijanom Mbapeom, Nejmar je krunisao golom dva minuta kasnije za vođstvo od 2:0.

Zvezda je teško iznosila loptu, brzo su prekidani napadi gostiju i ofanzivci crveno-bijelih su u pojedinim momentima u prvom poluvremenu bili nemoćni i odsječeni. Pokušavali su u nekoliko navrata, ali nisu uspjeli ozbiljnije da ugroze gol Alfonsa Areole.

PSŽ je do novog gola stigao u 37. minutu kada je Edinson Kavani uz malo sreće došao do lopte, a onda izbacio sve igrače koji su blokom pokušali da spriječe udarac Urugvajca i poslao loptu iza leđa Milana Borjana.

Pet minuta kasnije, u strijelce se upisao i Anhel di Marija nakon što je iskoristio centaršut Menijea za ubjedljivih 4:0 za kraj prvog poluvremena.

Mbape je u nastavku stigao do svog prvog gola, ali onda se i Zvezda, doduše, dosta kasno, oslobodila pritiska i konačno stigla do prvog pogotka u Ligi šampiona ove sezone.

Marko Marin je u 74. minutu odigrao sjajnu akciju sa Lorencom Ebisilijom i postigao lijep utešni gol za crveno-bijele.

Konačnih, ogromnih 6:1, postavio je Nejmar, koji je stigao do het-trika, posle perfektno izvedenog slobodnog udarca u 81. minutu.

Ovo je bio prvi put da Crvena zvezda prima šest golova u istoriji Lige šampiona. Šampion Srbije će svoj naredni meč u okviru najelitnijeg evropskog klupskog takmičenja odigrati na ,,Enfildu” protiv Liverpula 24. oktobra.