Zvezda je klasa za sebe u Srbiji, četiri gola Napretku (VIDEO)

0

Fudbaleri Crvene zvezde nastavljaju sa odličnim partijama, pošto su savladali Napredak iz Kruševca na svom terenu sa ubjedljivih 4-0, u sklopu 2. kola Superlige Srbije.

Već poslije pet minuta od prvog sudijskog zvižduka domaćin je poveo, kada je Žan-Filip Kraso bio siguran sa penala. Tome je prethodnio nespretan faul Đekovića nad Mitrovićem već u 2. minutu.

Zvezda je nastavila sa efikasnom igrom, iako neko vrijeme nije bilo velikih prijetnji ni pred jednim golom. Stamenić je pokazao spretnost u 10. minutu, kada je prošao po lijevoj strani, ali je izboren samo korner tom prilikom.

Ofanziva se isplatila u 35. minutu, kada je Kraso zabilježio i asistenciju, odlično uočivši Bukarija, koji je iznenadio golmana Vladimira Bajića šutem iz veoma oštrog ugla.

Samo dva minuta kasnije gotovo sve je bilo riješeno. Srđan Mijailović je dobio loptu sa lijeve strane od Lučića, namjestio se na šut i sa dvadesetak metara bio veoma precizan za 3-0.

Ovo je Mijailoviću ujedno bio i prvi pogodak za Zvezdu, računajući oba mandata, i to u 100. utakmici za klub.

Ubrzo nakon povratka na teren za Zvezdu je dosuđen i drugi penal, ali je nakon provere VAR sistema utvrđeno da je faul Mršića nad Lučićem načinjen izvan kaznenog prostora.

Kraso je u 71. minutu povisio na 4-0 i nastavio impresivan niz golova, koji traje još od prethodne sezone kada mu je umalo izmakla titula najboljeg strijelca francuske Lige 2, gdje je igrao za Sent Etjen. Njemu je ovom prilikom asistencijom uzvratio Osman Bukari, ali je u suštini napadač iz Obale Slonovače sam najzaslužniji, pošto je sebi izgradio poziciju i iz velike daljine šutirao veoma precizno.

Činilo se da će se utakmica mirno privesti kraju i da svi čekaju samo posljednji sudijski zvižduk, međutim Đorđe Jovanović se našao u izuzetnoj šansi u 90. minutu, kada je golman Zvezde Omri Glazer dobio priliku da dobro odreaguje.

Peter Olajinka u samoj završnici nije uspio da dobro zahvati loptu volejom poslije dobrog centaršuta mladog Nedeljkovića, pa je rezultat ostao nepromijenjen.