Zvezda pobijedila litvanski Štumbras

0

Fudbaleri Crvene zvezde pobijedili su danas na prvom pripremnom meču u Antaliji ekipu Štumbrasa iz Litvanije, rezultatom 3:1.

Crvena zvezda je bila bolji rival, ali utakmica nije obilovala velikim brojem prilika. ,,Crveno-bijeli” poveli su u 37 posle akcije Pešića i Milijaša koju je iskusni srpski internacionalac, i kapiten Zvezde na današnjem meču, riješio jakim udarcem u donji lijevi ugao protivničkog gola. Četiri minuta kasnije, dosuđen je penal posle igranja rukom defanzivca Štumbrasa u šesnaestercu. Aleksandar Pešić nije iskoristio kazneni udarac, golman Rodrigo uspio je da pročita namjeru Zvezdinog napadača.

Drugo poluvrijeme počelo je novim golom Crvene zvezde. Pešić se iskupio i zatresao mrežu protivnika. Štumbras je uspio da smanji rezultat u 65. minutu preko jedanaesterca koji je realizovao Lukas.

U nastavku meča dobio je priliku i napadač, Milan Pavkov, koji se takođe upisao u strijelce, nakon što je sjajno zahvatio loptu, posle asistencije Stojkovića.

Zvezda je meč počela u sljedećem sastavu: Supić, Stojković, Babić, Savić, Anđelković, Donald, Milijaš, Milić, Radonjić, Srnić, Pešić.