Zvezda preživjela i Lučane, majstorija Marina uljepšala pobjedu [VIDEO]

0

[contact-form][contact-field label=”Name” type=”name” required=”true” /][contact-field label=”Email” type=”email” required=”true” /][contact-field label=”Website” type=”url” /][contact-field label=”Message” type=”textarea” /][/contact-form]

Mladost Lučani – Crvena zvezda 1:3 (0:2)
Bojić 55’ – Ben 15′(pen), Pavkov 29’, Marin 70’

Fudbaleri Crvene zvezde osvojili su planirane bodove na gostovanju u Lučanima, u 25. kolu Super lige Srbije.

I pored ubedljive pobjede aktuelnog šampiona, potvrdilo se da Vladan Milojević nije bez razloga upozoravao da će gostovanje protiv Mladosti biti jedno od najtežih do kraja sezone.

Mladost: Rosić, Pešić (Jovanović od 46’), Šatara, Andrić, Leković, Sinđić (Bojović od 34’), Pejović, Tumbasević, Pavlović, Bojić, Radivojević,

Crvena zvezda: Popović, Stojković, Milunović, Babić, Gajić, Jovančić, Ben (Joveljić od 89’), Marin (Jovičić od 86’), Ivanić, Boaći (Jirka od 61’), Pavkov.

Zvezda je dominirala u prvih pola sata igre, kada je i stekla dva gola prednosti, ali je ekipa Neška Milovanovića bila mnogo hrabrija u nastavku i ima za čim da žali.

Poslije dobrih prilika Pavkova i Boaćija u uvodnim minutima, crveno-bijeli su poveli u 15. minutu golom Bena iz penala. Prethodno je Radivojević nasio na fintu Stojkovića, koji je odmah pao, a sudija Đorđić pokazao na bijelu tačku.

U 29. minutu Marin je proigrao Gajića koji je centrirao, Pavkov je grudima primirio loptu i potom je poslao u suprotan ugao, daleko van domašaja golmana Rosića za 2:0.

Zatresla je Zvezda mrežu Mladosti i u 34. minutu, učinio je to Boaći posle sjajnog proigravanja Jovančića, ali je gol poništen zbog ofsajda.

Tek poslije toga Lučanci su počeli da razmišljaju i o napadu i već u 35. minutu imali su idealnu priliku da smanje zaostatak. Ivanić je neoprezno sapleo Pešića u kaznenom prostoru Zvezde, sudija Đorđić je ponovo pokazao na bijelu tačku, ali je Bojović šutirao po sred gola, pa Zoran Popović koji je branio umesto Borjana, nije imao težak posao.

I u nastavku utakmice Mladost je nastavila da igra ofanzivno. U 54. minutu Pejović je šutirao sa 25 metara, lopta je zakačila Milunovića i promijenila pravac, ali je Popović uspio da je izbaci u korner.

Poslije udarca iz ugla, u gužvi u kaznenom prostoru Zvezde najbolje se snašao Bojić i zatresao mrežu crveno-bijelih.

U narednim minutima odbrana crveno-bijelih je bila na iskušenjima, ali je domaćinu nedostajao završni pas ili udarac da stigne do izjednačenja.

Sve nedomoucie je otklonio Marko Marin, majstorijom u 70. minutu. Zvezdin “paker” je izveo slobodan udarac sa dvadesetak metara, lopta je pogodila stativu, prošetala po gol liniji, otišla do druge stative i završila u mreži za, ispostaviće se konačnih 3:1.

Do kraja utakmice Zvezda je kontrolisala zbivanja na terenu, a vredi pomenuti propuštene šanse Bojovića i Tumbasevića za Mladost, kao i dvije velike prilike Ivanića u posljednjim minutima meča.