Čukarički – Crvena Zvezda 1:2

Pavkov 40, Katai 57,Jovanović 89.

Čukarički: Mićović, Radojičić, Šapić, Tanasijević, Roganović, Docić, Kajević, Čolović, Lukić, Ndiaje, Jovanović

Crvena Zvezda: Borjan, Eraković, Dragović, Degenek, Rodić, Sanogo, Kanga, Ben, Ivanić, Katai, Pavkov

Utakmica je počela u početnom ispitivanju snaga i za sada protiče mirno i bez šansi. Zvezda napada, ali je Čukarički prvi zapretio. U 12. minutu, Borjan je odbranio šut Asmira Kajevića. Odmah je uzvratila Crvena zvezda preko Miloša Degeneka, ali je Mićović, odličnom paradom, sprečio pogodak u 14 . minutu.

Crveno beli su u 20. minutu mogli do vođstva. Pavkov je spustio do Ivanića, ovaj lobovao Mićovića, ali je loptu „izvadio“ iz mreže Šapić. U 28. minutu, Borjan je smušeno intervenisao, nakon što mu je lopta išla u ruke i pod prečku, uspeo je da je prebaci preko gola.

Minut kasnije, Bojan Roganović, zbog faula, dobija žuti karton.

Nastavila je Zvezda da pokušava, ali je šut Ivanića iz daljine, zaustavio Mićović. Neprecizni su bili i Kanga i Degenek. Ipak, crveno beli u 40. minutu dolaze do vođstva golom Milana Pavkova na centaršut Gelora Kange. Sa tim rezultatom se i otišlo na odmor.

Pomalo uspavano su krenuli igrači oba tima u drugom delu susreta. Nije bilo prevelikih uzbuđenja sve do 57. minuta kada je Katai duplirao prednost gostiju. Katai je napravio solo prodor i prvi pokušaj je odbranio Mićović, ali je zvezdina „desetka iz popravnog duplirala prednost crveno-belih.

Izabranici Dejana Stankovića držali su stvari pod kontrolom sve do 89. minuta. Degenek je napravio veliku grešku koju je rutinski kaznio Jovanović za konačnih 2:1.

Crvena zvezda je evidentno u usponu forme pred reprezentativnu pauzu i na odmor ide sa 16 bodova iz šest mečeva. Čukarički je sakupio 10.