1.CFL: Bez promjene na vrhu, “gužva” na dnu

0

Odigrano 24. kolo Meridianbet 1.CFL

Poredak na samom vrhu tabele ostao je nepromijenjen, nakon što su Sutjeska i Budućnost remizirali u ovoj rundi.

Sutjeska, uprkos vođstvu, nije uspjela da savlada Dečić – 1:1. Nikšićani su poveli u 78. minutu, prvim golom Vajdija Sahlija u dresu Sutjeske. Osam minuta kasnije konačan rezultat postavio je Draško Božović.

Arsenal je u Radanovićima dočekao Budućnost i poveo autogolom Zorana Petrovića. U finišu prvog poluvremena izjednačio je Balša Sekulić, a u nastavku su mreže mirovale.

Najzanimljiviji meč dana odigrali su Petrovac i Rudar na stadionu ,,Mitar Mićo Goliš“. Gosti su vodili, zatim bili u zaostatku, pa u finišu došli do pobjede rezultatom 3:2. Irfan Šahman pogodio je nakon osam minuta igre, ali je do kraja poluvremena Petrovac preokrenuo zahvaljujući Vasiliju Radenoviću i Slobodanu Babiću. Taj rezultat bio je na snazi sve do 84. minuta i pogotka Luke Boričića. Ni tu nije bio kraj, dva minuta prije kraja regularnog toka meča Dejan Tumbas donio je važna tri boda Rudaru.

Velika tri boda u borbi za opstanak osvojilo je Jedinstvo Franca u duelu sa Iskrom – 2:1. Bojan Vlaović u 9. i Alija Krnić u 32. donijeli su Bjelopoljcima prednost koju je u 84. minutu samo donekle ugrozio Danilo Rađen.

Duel Jezera i Mornara završen je bez golova.