PL: De Brujne presudio Čelsiju u Londonu

0

Fudbaleri Mančester junajteda nastavili su sa ubjedljivim pobjedama u Premijer ligi – “đavoli” su u meču 7. kola savladali Kristal Palas sa 4:0.

Nije danas u prvom planu bio Romelu Lukaku, kojem je slavu ukrao zemljak Maruan Felaini.

Vezista poznat po neobičnoj frizuri dva puta je tresao mrežu Palasa, dok su se po jednom upisali Mata i pomenuti Lukaku.

Važnu pobjedu za bijeg sa dna upisao je Vest Hem protiv Svonsija. U posljednjem minutu Sako je zatresao mrežu “labudova”.

Tri boda je u završnici ispustio VBA. Pogodak za 2:2 za Votford djelo je Ričarlisona u šestom minutu sudijske nadoknade.

Stouk je na svom terenu i pored promašenog penala Beraina pobijedio Sautempton 2:1. Odlučio je gol veterana Pitera Krauča pet minuta prije kraja.

Mančester siti pobijedio je Čelsi u Londonu 1:0 i ostao na diobi prve pozicije sa gradskim rivalom Junajtedom poslije sedmog kola Premijer lige.

Duel na “Stamford bridžu” odlučio je fantastičnim pogotkom Kevin de Brujne polovinom nastavka meča.

Preciznim i snažnim udarcem sa oko 25 metara savladao je zemljaka Kurtou.

Siti je inače tokom većeg dijela meča bio bolji i opasniji rival, ali nije uspio da ranije dođe do prednosti.

Ni izostanak Serhija Aguera nije spriječio “građane” da osvoje tri boda, a problem više za Čelsi je povreda Morate, koji je morao da izađe sa terena već u 35. minutu.

Siti i Junajted imaju po 19 bodova, šest više od Čelsija.