Rapsodija Parižana, Kavani i Nejmar zakopali ratne sjekire

0

Još jedan spektakl na “Parku prinčeva” i pobjeda Pari Sen Žermena nad Bordoom 6:2 u Ligi 1.

Trijumf domaćina najavio je fantastičnim pogotkom iz slobodnog udarca Nejmar već u petom minutu utakmice.

Sa skoro 30 metara poslao je loptu pod prečka gola gostiju.

Nedugo zatim Nejmar je bio asistent, a Kavani strijelac pogotka za 2:0. Čini se da su Urugvajac i Brazilac zakopali ratne sjekire nakon što se danima pričalo o svađi jer nisu mogli da se dogovore ko će šutirati penale.

Treći pogodak je djelo Munijea, koji je već u 21. minutu otklonio sve dileme, ukoliko ih je uopšte bilo oko pobjednika.

Gol nade za Bordo dao je Sankare nakon pola sata igre na “Parku prinčeva”, ali taj pogodak nije uticao na domaći tim.

Poslije prekršaja Vukašina Jovanovića arbitar je dosudio penal za Parižane. Loptu je uzeo Nejmar, poslao je u mrežu, a zanimljivo je da mu je prvi čestitao upravo Edinson Kavani.

Pred kraj prvog dijela još jedan fantastičan pogodak za domaći tim. Strijelac je bio Julijan Draksler.

Spustili su u nastavku gas domaći fudbaleri i dali još samo jedan pogodak. U listu strijelac upisao se supertalentovani Kilijan Mbape.

Do kraja su fudbaleri Bordoa uspjeli da smanje preko Malkoma sa 11 metara.