Argentina impresionirala protiv Salvadora, Kolumbija iznenadila Španiju

0

U prijateljskom susretu koji je privukao veliku pažnju ljubitelja fudbala, reprezentacija Argentine je pokazala zašto nosi titulu aktuelnog svjetskog prvaka, savladavši Salvador sa uvjerljivih 3:0. Utakmica, odigrana na neutralnom terenu u Filadelfiji, već u prvih 45 minuta dala je naslutiti pobjednika.

Magija Ángela Di Maríje iz kornera pronašla je glavu Cristiana Romera, otvarajući put ka trijumfu “gaučosa”. Nastavak prvog poluvremena obilježio je Enzo Fernández, koji je postigao jedan od lakših golova u svojoj karijeri, dodatno učvršćujući vođstvo Argentine. Uprkos odsustvu Lionela Messija, Argentina nije pokazivala znakove slabosti, a konačni pečat na sigurnu pobjedu stavio je Giovani Lo Celso, malo prije isteka sat vremena igre.

Dok je Argentina potvrđivala svoj status na međunarodnoj sceni, u Londonu se odigralo blago iznenađenje. Na Olimpijskom stadionu, reprezentacija Kolumbije je uspjela da savlada Španiju sa minimalnih 1:0, što predstavlja povijesni trenutak za kolumbijski fudbal. Pobjednički gol postigao je Daniel Muñoz u 61. minuti, nakon asistencije Luisa Díaza, označivši prvu pobjedu Kolumbije nad “crvenom furijom”.

Ovaj rezultat nije samo prekinuo impresivan niz Španije bez poraza u prijateljskim susretima koji je trajao osam godina, već je i naglasio promjenljivu prirodu međunarodnog fudbala, gdje svaka utakmica može donijeti iznenađenje. Dok Argentina nastavlja sa svojim dominantnim performansama, Kolumbija se istakla kao tim sposoban za velika dela, šaljući jasnu poruku da u modernom fudbalu nema nepremostivih prepreka.