Bešiktaš ubjedljivo savladao Budućnost

0

Fudbaleri Budućnosti nisu uspjeli da se suprotstave snazi turskog Bešiktaša, doživljavajući težak poraz od 5:1 u prijateljskoj utakmici odigranoj u Istanbulu. Aktuelni šampioni Crne Gore izloženi su dominaciji turskog tima koji je na teren izašao sa nekoliko zvučnih imena u sastavu.

Već u prvom poluvremenu, Bešiktaš je postavio temelje za svoju pobjedu sa tri gola. Fernandeš je otvorio golgeterski niz već u 7. minutu, dok su Meraš (36′) i Gezal (42′) dodatno učvrstili prednost domaćina.

Drugo poluvrijeme donijelo je nastavak dominacije tima iz Istanbula, sa dva brza gola Abubakara (59′) i Vorala (61′), čime je pitanje pobjednika bilo definitivno riješeno. Ipak, Budućnost je uspjela da ublaži poraz golom Igora Ivanovića u 68. minutu, pokazujući borbeni duh uprkos velikom zaostatku.

Trener Mladen Milinković izveo je na teren praktično najjači tim Budućnosti, sa nadom da će uspjeti da pariraju Bešiktašu. U startnoj postavi našli su se Pavličić, Ignjatović, Orahovac, Vladan Adžić, Bojović, Mirković, Raičković, Mujan, Grbić, Ivanović, Despotović, ali su uprkos snažnom sastavu, gosti iz Crne Gore bili nadigrani od strane efikasnijeg i agilnijeg domaćina.

Ova utakmica će, bez sumnje, poslužiti kao važna lekcija i iskustvo za Budućnost u njihovim daljim pripremama i nastojanjima da se izbore sa snažnim internacionalnim protivnicima.