Australija prošla dalje, uzaludan trijumf Tunisa nad Francuskom! (VIDEO)

0

U trećem, posljednjem kolu Grupe D sastale su se ekipe Australije i Danske i Tunisa i Francuske.

Australija je savladala Dansku i obezbijedila prolaz dalje, a rezultat je bio 1:0.

Na samom početku usijledila je sjajna akcija Danaca, lopta je došla do Jensena, koji je šutirao sa desetak metara, iskosa sa desne strane, ali golman Australije Rajan je vrhom prstiju uspio da odbrani.

Danci su nastavili da budu opasni, a Australijanci su pokušali centaršutevima, Djuk je probao glavom, ali bilo je to mlako, Šmajhel je lako uhvatio loptu. Do poluvremena su mreže mirovale pa je rezultat ostao 0:0.

Australija je u drugom poluvremenu hrabije krenula, napadali su, a to im se isplatilo pa su u 60. minutu postigli pogodak za 1:0, strijelac je bio Metju Leki.  Selektor Danske je u nastavku izvršio nekolike promjena, ali do kraja meča rezultat je ostao nepromijenjen pa je Australija izborila prolaz dalje.

U drugom meču, fudbaleri Francuske poraženi su od Tunisa rezultatom 1:0.

Aktuelni svjetski prvak Francuska je prvu šansu na meču imala tek u 25. minutu, Kingsli Koman je bio u kaznenom prostoru, šutirao je, ali za malo kraj lijeve stative. U 35. minutu, sa druge strane Vabi Hazri je mogao da postigne gol. Šutirao je po sredini, Mandanda je morao da se pomuči da bi zaustavio taj udarac. Do kraja poluvremena ni na ovom susretu se mreže nisu zatreslepa je ostalo 0:0.

U drugom poluvremenu prvu veliku priliku imao je Tunis, Aisa Laiduni se našao u njoj, šutirao je iznad prečke. Međutim, fudbaleri ove zemlje su to ubrzo popravili, poveli su, a strijelac je Vahbi Hazri i to je bio njegov 25. gol u dresu reprezentacije Tunisa.

Morao je Didije Dešan poslije primljenog gola da mijenja mnogo toga, četvoricu novih je uveo u razmaku u desetak minuta.

Ušli su Mbape i Grizman, dok je pozadi stavio Salibu, a umjesto Veretua na sredini Adrijana Rabioa. U 83. minutu su imali veliku priliku za izjednačenje, Usman Dembele je imao veliku priliku ali je nije iskoristio.

Imali su još nekolike šanse Francuzi, a do izjednačenja su došli u 8. minutu sudijske nadoknade preko preko Grizmana, međutim gol je poništen zbog ofsajda pa je rezultat do kraja meča ostao 1:0 za Tunis. Međutim, selekcija Francuske je već ranije obezbijedila plasman u narednu fazu Mundijala u Kataru.