Australija uzela prvi bod, Danska u boljoj poziciji

0

U prvoj utakmici drugog kola grupe C, Danska i Australija su podijelili bodove u Samari i ostali u igri za nastavak takmičenja.

Danci su u daleko boljoj poziciji jer ima četiri boda, dok su kenguri upisali prvi poen na svoj konto.

Danska je došla do vođstva već u sedmom minutu. Nikolaj Jorgensen je odložio loptu Krisztijanu Eriksenu, koji je odličnim drop-kik udarcem savladao golmana Metjua Rajana.

Nakon primljenog gola Australijanci su krenuli ofanzivnije, ali je Danska bila konkretnija.

Udarac je oprobao Pione Sisto u 22. minutu, ali je Rajan bio na mjestu. Dva minuta kasnije Jorgensen se našao u odličnoj prilici, ali je šutirao pored gola.

Australija je pokušavala preko Robija Krusea, ali je on u dva navrata načinio potez više i izgledne situacije po kengure su otišle u nepovrat.

Ipak, do izjednačenja su došli u 38. minutu iz jedanaesterca, koji je uspješno izveo Mile Jedinjak. Rukom je u svom šesnaestercu igrao Jusuf Polsen, a sudija je nakon konsultacije sa Var tehnologojiom pokazao na bijelu tačku.

Mogla je Danska do novog vođstva četiri minuta prije kraja prvog dijela. Eriksen je centrirao lopta je pogodila Trenta Sejnsburija u nogu, ali je Rajan odlično reagovao i spasao gol.

Skandinavci su i u nastavku imali prvu priliku, kada je Sisto iz izgledne pozicije sa 12 metara šutirao preko gola.
Kako je vrijeme odmicalo Australija je bila  opasnija. Strahovit udarac u 70. minutu uputio Aron Mur, ali je loptu prohujala tik pored gola. Minut kasnije šutirao je i Tom Rogić, ali je Kasper Šmajhel bio priseban. Na drugoj strani je odmah uzvratio Sisto, ipak nije bilo promjene rezultata.

Do kraja meča obije reprezentacije su pokušavale da dođu do drugog gola i pobjede, ali je na semaforu ostalo 1:1. Australija je mogla do tri boda u 88. minutu, ali je Šmajhel odbranio udarac Danijela Arzanija iskosa sa lijeve strane.

U drugom susretu drugog kola grupe C od 17 časova igraju Francuska i Peru.