Azar i Lukaku čekirali karte Tunižanima za povratak u domovinu [VIDEO]

0

Belgija – Tunis 5:2 (3:1)
6’, 51’ Azar (p), 16’, 45+3’ Lukaku, 90’ Batšuai; 18’ Bron, 90+3’ Kazri

Fudbaleri reprezentacije Belgije savladali su danas na ,,Otkritje areni” u Moskvi selekciju Tunisa rezultatom 4:1 u drugom kolu grupe ,,G” i tako se plasirali u osminu finala Svjetskog prvenstva u Rusiji.

Belgijanci su opravali ulogu favorita u ovom meču i bez većih problema savladali nemoćni Tunis.

Već u petom minutu Ben Jusef je faulirao Edena Azara na ivici šesanaesterca, a sudija je odmah pokazao na bijelu tačku. Azar je bio precizan i donio prednost svojoj selekciji. Ubrzo je bilo 2:0. Romelu Lukaku koristi odličan pas Drisa Mertensa i duplira prednost svoje ekipe.

Da se neće lako predati, Tunižani su pokazali već u sljedećoj situaciji. Vahib Kazri je centrirao, a najsnalažljiviji u šesnaestercu Belgije bio je Dilan Bron i tako smanjio rezultat u 18. minutu.

Lukaku je u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena postigao svoj drugi gol na meču i tako stigao do četvrtog na šampionatu, a u nastavku susreta Eden Azar svojim drugim golom i rezervista Miši Batšuai potvrđuju pobjedu Belgije.

Konačan rezultat postavlja Vahib Kazri u 93. minutu igre.

Belgija je sada prva u grupi ,,G” sa šest bodova, dok je Tunis poslednji, bez bodova.