Barselona pala u produžetku: Bilbao osvojio Superkup Španije

0

Fudbaleri Atletik Bilbaa slavili su 3:2 u finalu Superkupa Španije protiv Barselone posle produžetaka.

Ovo je njihov treći trofej u Superkupu.

Povela je Barselona tek u 40. minutu golom Grizmana za 1:0, da bi samo dva minuta kasnije na asistenciju Vilijamsa, De Markos postigao gol za izjednačenje.

Na pauzu se otišlo pri neriješenom rezultatu. U 77. minutu Barselona je ponovo povela, a precizan je ponovo bio Grizman. Ipak, Bilbao se nije predao i u 90. minutu uspio je ponovo da izjednači preko Asijera Viljalibrea.

Nastupili su produžeci. Već u trećem minutu produžetaka, Injaki Vilijams je pogodio za preokret i vodstvo Bilbaa. Imali su joša šansi i jedni i drugi preko Nunjeza i Grizmana, ali se rezultat nije promenio. U 120. minutu Lionel Mesi dobio je crveni karton zbog udarca Viljalibrea.