Vidal poljubio grb Juventusa, a onda ga rastavio od Skudeta

0

Inter – Juventus 2:0 (1:0)

Vidal 12′, Barela 52′

Fudbaleri Intera ostvarili su veliku pobedu u ,,derbiju Italije“ , savladavši aktuelnog šampiona Juventus rezultatom 2:0.

Samo dva puta je Inter pobedio Juventus u prvenstvu u poslednjih deset godina, prethodni put još u septembru 2016. dakle, pre više od četiri godine. Od tada su se sastali sedam puta, pet mečeva je dobila ,,stara dama“, a dva puta je rezultat bio nerešen. ,,Neroazuri“ su u ,,derbi Italije“ ušli kao blagi favorit, bili su ispred velikog rivala na tabeli, ali bio je to i njihov gradski rival Milan, pa je šampion slavio na “San Siru“.

Mada su na odmor otišli sa golom minusa, fudbaleri Juventusa mogli su da budu zadovoljni takvim epilogom. Inter je bio mnogo bolji i pravo je čudo da je samo jedna lopta završila iza leđa Šćešnog. Vodeći gol postigao je Arturo Vidal u 12. minutu. Čileanac je skočio na centaršut Barele i glavom matirao poljskog golmana. Vidal je uradio pravu stvar ako želi da mu navijači Intera oproste to što je pred meč, posle zagrljaja sa Kjelinijem, poljubio grb Juventusa na njegovim prsima. Podsetimo, Vidal je nastupao za ,,staru damu“ od 2011. do 2015. godine, bio saigrač sa Kjelinijem i osvojio sedam trofeja za to vreme.    Do poluvremena su pokušavali Brozović i Lautaro Martinez, a dve sjajne prilike imao Romelu Lukaku. Međutim, Belgijanac se nije proslavio u 24. i 38. minutu i ostao je na 12 postignutih golova. Jedino što je Juventus uradio u prvih 45 minuta bio je pogodak Ronalda posle desetak minuta igre, koji je opravdano poništen zbog ofsajda. U preostalom vremenu posla za Handanovića nije bilo.

Očekivala se ofanziva Juventusa u nastavku, napali su gosti i bilo surovo kažnjeni već u 52. minutu. Bastoni je poslao predivan pas sa svoje polovine i dok su defanzivci ,,stare dame“ pazili na Lukakua i Martineza, iz drugog plana se pojavio Barela i kada je izbio sam ispred Šćešnog lako pogodio gornji levi ugao. Branilac titule imao je težak, gotovo nemoguć zadatak, da u preostalom vremenu barem izbegne poraz.

Andrea Pirlo je pokušao s izmenama, u igru je uveo Kuluševskog i Mekenija i Bernardeskija, a upravo su prva dvojica kreirali najbolju priliku za goste. Iz kornera je nabacio Kuluševski, a Mekeni glavom, iz odlične pozicije, tukao pravo u Handanovića. Uzvratio je Lautaro Martinez, ali se rezultat nije menjao. Poslednju šansu da finiš učini uzbudljivim imao je Federiko Kijeza, on je u 87. minutu imao kolosalnu šansu, ali je Handanović pokazao da još uvek poseduje neverovatan refleks i zaustavio njegov udarac.

Inter se izjednačio sa Milanom na vrhu tabele, obe ekipe imaju po 40 bodova, s tim što ,,rosoneri“ imaju sutrašnji meč protiv Kaljarija. Juventus sve više zaostaje, šampion je ostao na 33 osvojena boda, doduše uz zaostalu utakmicu protiv Napolija.