Bavarci jedini maksimalni, “Stara dama“ progutala “aspirine“ (VIDEO)

0

Utakmicama u A, B i D grupi završena je prva faza Lige šampiona za sezonu 2019/20. Poznato je kojih će se 16 ekipa boriti za trofej, a timovima koji su ranije obezbijedili plasman pridružili su se PSŽ, Real Madrid, Bajern, Totenhem, Juventus i Atletiko Madrid.

Nije bilo mnogo dilema, bar kad su mesta u osmini finala Lige šampiona u pitanju, ove večeri. Pari Sen Žermen je ubjedljivom pobjedom nad turskim Galatasarajom potvrdio prvo mjesto u A grupi. “Sveci“ su imali dva gola prednosti posle prvih 45 minuta, a u strijelce su se upisali Mauro Ikardi i Sarabija. Još lakše su u nastavku igrali domaći pa su još tri puta savladali Musleru. Učinili su to Nejmar, Mbape i Kavani sa bijele tačke.

Pored šampiona Francuske u nokaut fazu iz ove grupe ide i madridski Real. “Kraljevići“ su vratili milo za drago Klub Brižu, koji im je uzeo bod na “Santjago Bernabeu“. Posle slabog prvog poluvremena, koje je završeno bez golova, Real je rano poveo u nastavku preko Rodriga u 53. minutu. Samo dva minuta docnije poravanao je Vanaken, ali je to bilo sve što je lider belgijskog prvenstva uradio. Mladi Vinisijus Žunior doneo je novu prednost gostima u 64. minutu, da bi prošlogodišnji najbolji fudbaler svijeta, Luka Modrić, u sudijskoj nadoknadi postavio konačan rezultat.

Bajern je dominirao u B grupi i jedina je ekipa koja je zabilježila svih šest pobjeda u grupnoj fazi. Večeras su Bavarci na svojoj Alijanc areni pobijedili vicešampiona Evrope, ekipu Totenhema, sa 3:1. Nisu “pijevci“ doživjeli debakl kao u Londonu, ali nisu bili blizu ni iznenađenja. Kingsli Koman je prvi zatresao mrežu Totenhema, ali je Rajan Sesenjon, velika nada engleskog fudbala, brzo izjednačio. Njemci na poluvrjieme ipak odlaze sa prednosšću, a za to se pobrinuo Tomas Miler, koji je poslije pravog bilijara savladao Gazanigu. Tačku na trijumf domaćih, a na prvi poraz Murinja u Ligi šampiona sa Totenhemom, stavio je Kutinjo, preciznim udarcem u 64. minutu. Bajern je sa svih 18 bodova prvi, Totenhem je osvojio 10 i igraće u nokaut fazi, dok Olimpijakos sa 4 ide u šesnaestinu finala Lige Evrope. Crvena zvezda sa tri boda završava takmičenje.

Pobjedu je ostvario i Juventus u Leverkuzenu. Prvih 45 minuta na Baj areni proteklo je bez golova, a domaće je načeo Kristijano Ronaldo u 75. minutu. Veliki dio posla završio je Paolo Dibala, koji je desetak minuta ranije ušao u igru, pa Portugalcu nije bilo teško da savlada Hradeckog. Kada se očekivao kraj meča, Gonzalo Iguain je u drugom minutu nadoknade postigao drugi gol za “Staru damu“, koja je prekinula niz od dvije utakmice bez pobjede, doduše obe su iz italijanskog prvenstva. Juventus je takmičenje u grupi završio sa 16 bodova, Atletiko je sakupio 10, a Bajer će zahvaljujući 6 osvojenih bodova igrati u Ligi Evrope. Lokomotiva je završila svoj evropski put sa 3 osvojena boda.