Bez golova u derbiju, Junajted još neokrnjen u gostima

0

Arsenal – Mančester Junajted 0:0

Derbi meč 21. kola engleske Premijer lige između Arsenala i Mančester Junajteda završen je bez golova. “Crveni đavoli“ su još uvek bez poraza na strani, uz 8 pobeda sada imaju i tri remija. S druge strane “Tobdžije“ su vezale sedmi meč bez poraza u prvenstvu.   Možda se više očekivalo od Arsenala i Junajteda, ali je to, i pored izostanka pogodaka, bio zanimljiv duel. Podsetimo, u prvom delu sezone Arsenal je slavio na “Old Trafordu“ 1:0, golom Obamejanga sa bele tačke. Ovo je bio šesti uzastopni okršaj ove dve ekipe u Premijer ligi  bez pobede Mančester Junajteda. Poslednji trijumf “Šavoli“ su zabeležili pre skoro tri godine.

Pored dve šanse Junajteda, najinteresantniji trenutak u prvom poluvremenu bio je start Bruna Fernandeša nad Granitom Džakom, za koji je dobio samo žuti karton, mada su na društvenim mrežama navijači Arsenala bili besni zašto Portugalac nije isključen. U nastavku smo uživali u boljoj igri, ali i zrelijim prilikama. Neverovatno je kako Kavani nije ubacio loptu u mrežu domaćih u 59. minutu, ali je sedam minuta kasnije Lakazet iz slobodnog udarca uzdrmao prečku gola Junajteda. Mogao je i Pepe da postigne gol, ali je za malo bio neprecizan. Veliku šansu za goste imao je Edinson Kavani i u 89. minutu, poluvolejom je zahvatio loptu na petercu, ali je ona otišla tik pored stative. U sudijskoj nadoknadi dogodio se žestok sudar Harija Megvajera i Aleksandre Lakazeta, Francuz je odleteo preko stasitog štopera i nimalo se dobro nije prizemljio. Dugo je trajalo ukazivanje pomoći odličnom napadaču, plašili su se u medicinskom timu da je povredio kičmu, ali je on kraju na svojim nogama napustio teren.

Mančester Junajted je sada drugi sa 41 bodom, tri manje od gradskog rivala Sitija, ali samo dva više od trećeplasiranog Lestera. Arsenal je sakupio 31 bod i nalazi se na 8. mestu.