Bajernova osveta Hofenhajmu, Ajntraht već u zoni Lige šampiona

0

Gostujuće ekipe još su bez pobede i posle šest odigranih utakmica 19. kola Bundeslige.

Fudbaleri minhenskog Bajerna posle svakog novog kola u Bundesligi sve su bliži desetoj uzastopnoj tituli. Oni su u 19. kolu ubedljivo pobedili tim Hofenhajma na svojoj „Alijanc areni“, i tako im se revanširali za jedini poraz koji su doživeli u 2020. godini, u svim takmičenjima u kojima su nastupali.

Gosti su odolevali pola sata, a načeo ih je Boateng u 32. minutu. Pred odlazak na odmor pala su još dva gola, po jedan na obe strane. Prvo je Tomas Miler duplirao prednost Bavaraca, da bi samo minut kasnije Andrej Kramarić nastavio svoju golgetersku seriju i smanjio na 2:1. Bio je to već 13. gol hrvatskog internacionalca u prvenstvu, mada je dobar deo propustio zbog virusa. Robert Levandovski nije propustio priliku da bude strelac i na ovom meču, učinio je to u 57. minutu i stigao do svog 24. pogotka posle samo 19 odigranih kola. Nije to bio kraj goleadi Bavaraca, postigli su još dva gola, onaj Gnabrijev je priznat, dok je pogodak Pavara poništen zbog ofsajda.

Ajntraht juri ka plasmanu u LIgu šampiona. „Orlovi“ iz Frankfurta igraju u fantastičnoj formi, a protiv Herte su upisali šesti trijumf u poslednjih sedam kola, pa su trenutno na trećem mestu na tabeli. Sve do 66. minuta nije bilo golova u gradu na Majni, a onda su Berlinci poveli preko Poljaka Pjonteka. Samo dva minuta kasnije poravnao je Andre Silva, kome je sjajno centrirao Filip Kostić.

Bio je ovo 15. gol Portugalca, čime je izbio na drugo mesto liste strelaca. Pobedu domaćina najavio je Hinterseger u 85. minutu, ponovo nakon ubacivanja sa strane i udarca glavom, a konačni rezultat postavio je Andre Silva u poslednjim sekundama, posle jedanaesterca koji je skrivio Kunja. Ujedno je postigao i svoj 16. pogodak. Pored Kostića igrao je i Luka Jović, koji je u igru ušao u 62. minutu.

Posle tri meča bez trijumfa, pobedila je i Borusija iz Dortmunda. „Milioneri“ su imali dva poraza u nizu, a loše su krenuli i protiv Augzburga na svom terenu. Gosti su poveli preko Hana posle deset minuta igre, a priliku da poravna propustio je Erling Haland u 21. minutu, kada je sa bele tačke pogodio prečku. Ipak, pet minuta kasnije izjednačio je Dilejni, a Dortmund je do pobede stigao u drugom poluvremenu golom Sanča i autogolom Udonkaija.

Bez pobednika završeni su mečevi u Berlinu, gde su Union i Menhengladbah igrali 1:1, kao i u Bremenu gde je Šalke stigao do boda. Inače Verder je postigao gol u 94. minutu, ali je Egeštajn bio u ofsajdu. Za domaće je igrao Miloš Veljković, a za goste Matija Nastasić.

Bajern – Hofenhajm 4:1(2:1)