BL: Novi trijumf Gladbaha, pobjeda Verdera

0

Pobjedom nad Frajburgom Borusija iz Menhengladbaha „odbranila“ je čelnu poziciju u Bundesligi.

Utakmica na „Borusija parku“ može se nazvati derbijem kola, uzimajući u obzir položaj na tabeli domaćina i gostiju iz Frajburga. Lider je na kraju slavio posle još jedne goleade. Spretni Tiram postigao je gol već u 3. minutu, ali je samo tri minuta kasnije Šmid iz slobodnog udarca poravnao.

To je bio i rezultat prvog poluvremena, a u nastavku smo vidjeli još četiri gola. Embolo je u prvom minutu nastavka donio novu prednost domaćima, a tri minuta posle toga, isti igrač je propustio da realizuje penal. Ipak, pogodio je Herman u 51. minutu i Menhengladbah je stekao dva gola prednosti. Do kraja utakmice još po jedna lopta u obije mreže, prvo je Holer smanjio na 3:2, ali je Embolo, drugim golom, postavio konačan rezultat.

Verder iz Bremena je bio osam kola bez pobjede u Bundesligi, a večeras je osvojio sva tri boda na gostovanju u Volfsburgu. Milot Rašica je dva puta tresao mrežu „vukova“, prvi put iz penala na početku utakmice, a onda i pred kraj, za konačnih 3:2. Dva puta je Volfsburg sustizao prednost gostiju, ali nije osvojio ni bod.
U posljednjem meču 13. kola u ponedjeljak se sastaju Majnc i Ajntraht iz Frankfurta.

Menhengladbah – Frajburg 4:2 (1:1)