BL: Ubjedljiv trijumf Šalkea

0

Gostujuće ekipe ostvarile su ubjedljive pobjede u posljednje dvije utakmice 4. kola Bundeslige.

Frajburg je pobijedio u Sinshajmu sa 3:0 i stigao do trećeg trijumfa u novom prvenstvu. Kristijan Ginter je prvi “načeo“ domaćina, a do poluvremena je Haberer duplirao prednost gostiju. Pokušao je Hofenhajm ofanzivnom igrom u nastavku da dođe makar do boda, ali je taj plan pao u vodu već poslije sat vremena igre, pošto je Petersen postigao i treći gol za Frajburg, koji je sada na diobi drugog mjesta sa Borusijom iz Dortmunda, dok je Hofenhajm tek 13. sa 4 boda.

Šalke je vezao i drugu pobjedu, ponovo ubjedljivu, a “žrtva“ je bio povratnik u Bundesligu, ekipa Paderborna. Bilo je jasno da Paderborn nema kvalitet za elitu, a u prelaznom roku nisu doveli pojačanja, pa je očigledno da im slijede teški dani. “Kraljevsko plavi“ su pobijedili sa 5:1, mada je sve odlučeno ukasnoj fazi meča.

Paderborn je samo poveo, a Šalke je imao prednost od samo jednog gola, na dvadeset minuta prije kraja. Od 70. minuta uslijedio je potop domaćina i još tri lopte u njihovoj mreži. Šalke je sakupio sedam bodova, dok Paderborn ima samo jedan i nalazi se na začelju tabele sa ekipom Herte iz Berlina.

Hofenhajm – Frajburg 0:3(0:2)