Borbena Srbija pobjedom otvorila Mundijal u Rusiji!

0

Fudbalska reprezentacija Srbije savladala je danas na stadionu ,,Kosmos arena” u Samari reprezentaciju Kostarike rezultatom 1:0 i pobjedom otpočela šampionat svijeta.

Utakmica je počeka žustro i već u uvodnim trenucima meča viđeli smo poluprilike na obije strane terena. Kostarikanci su svoje napade tokom prvog poluvremena obično uspijevali da završe udarcima ka golu Vladimira Stojkovića, ali je srpski čuvar mreže bio na visini zadatka tokom čitavog prvog perioda.

Srbija je pokušavala centaršutevima, prije svega sa desnog boka đe su se nalazili Tadić i Ivanović, uglavnom je meta bio Aleksandar Mitrović, ali napadač Njukasla nije uspio ozbiljnije da ugrozi gol Kejlora Navasa.

Vjerovatno najbolja prilika u prvom poluvremenu bila je kada je Sergej Miliniković-Savić makazicama zahvatio loptu, uradio je to odlično, ali je Kejlor Navas spriječio da ta lopta završi u mreži. Poslije nekoliko trenutaka je dosuđen ofsajd iako je ponovljeni snimak jasno pokazao da se Sergej nije nalazio u nedozvoljenoj poziciji.

U drugom poluvremenu Srbija je dijelovala mnogo bolje, borbenije i sa više želje. Imali su nekoliko polušansi, da bi Aleksandar Mitrović imao stopostotnu šansu kada je sam izašao na golmana Navasa koji mu je odbranio udarac i ostavio svoju mrežu netaknutom. Ipak, isti igrač je iznudio prekršaj za ,,Orlove” u 56. minutu, na otprilike dvadeset metara iskosa sa desne strane.

Odgovornost je preuzeo kapiten Aleksandar Kolarov, a onda – delirijum. Kakav pogodak Kolarova iz slobodnjaka, nemoćan je bio Kejlor Navas za veliko slavlje mnogobrojnih navijača Srbije na ,,Kosmos areni”.

Izabranici Mladena Krstajića nastavili su u istom ritmu, a najbolju priliku da poveća prednost Srbije Filip Kostić poslije centaršuta Dušana Tadića, ali je vrhovima prstiju to dodavanje spriječio sjajni Kejlor Navas.

Naredni meč u grupi reprezentacija Srbije igra u petak, 22. juna protiv Švajcarske od 20 sati.