Bosanke slavile u Podgorici

0

Ženska seniorska reprezentacija Crne Gore poražena je od najbolje selekcije Bosne i Hercegovine rezultatom 2:0 u meču sedmog kola kvalifikacija za plasman na Svjetsko prvenstvo.

Naše najbolje fudbalerke tražile su u duelu sa Bosankama četvrti trijumf u kvalifiakcijama koji bi, matematički, obezbijedio plasman u baraž za plasman na Mundijal. Nažalost, rival je iskoristio iskustvo i klasu kapitenke Milene Nikolić za trijumf u Podgorici.

Izabranice Mirka Marića su u današnjem duelu bolje odigrale u nastavku susreta tokom kojeg su, u nastojanjima da nadoknade minus od jednog gola, stvorile nekoliko prilika pred golom protivnika. Najbliža izjednačenju, nakon vodećeg pogotka koji je za gošće postigla Krajšumović u 21. minutu, bila je Anđela Tošković ali je lopta nakon njenog pokušaja iskosa sa lijeve strane zaršila pored stative gola koji je čuvala Hasanbegović.

Bosanke su, nakon nekoliko promašaja našeg tima, uspjele da u 82. minutu po drugi put pogode i to zahvaljujući kapitenki Nikolić koja je udarcem sa desetak metara nakon kontranapada poslala loptu iza leđa Anastasije Krstović.

Sa tri boda osvojena na Trening kampu FSCG Bosanke su preuzele od naše selekcije drugu poziciju na tabeli, sa deset ovojenih bodova. Putnika u baraž odlučiće se u septembarskom termimu kada će naša selekcija, nakon gostovanja Danskoj, u Podgorici odmjeriti snage sa Maltom, dok će selekcija Bosne gostovati Azerbejdžanu.

Crna Gora – Bosna i Hercegovina 0:2