Kadeti slavili i izborili finale!

0

Kadetska reprezentacija Crne Gore savladala je Sjevernu Makedoniju rezultatom 2:1 i tako izborila plasman u finale memorijalnog turnira ,,Miljan Miljanić“.

– Odigrali smo izuzetno kvalitetno u polju, stvorili veliki broj šansi, dok je protivnik iz jedinog šuta na gol, poslije prekida, postigao gol. Nije lako nikoga pobijediti tri puta u mjesec dana i jedino ostaje žal što ranije nijesmo riješili pitanje pobjednika, kako bismo odmorili neke igrače, jer nas u četvrtak očekuje finale koje ćemo igrati protiv boljeg iz meča Srbija – Republika Irska, kazao je selektor Goran Perišić.

,,Sokoli“ su bili bolji rival na terenu Trening centra FS Srbije, a do vođstva su stigli već u prvom minutu utakmice. Lazar Maraš je prošao po lijevoj strani, dao dobar pas do Vasilija Adžica, koji je uposlio Iliju Batrićevića za 1:0.

Pet minuta kasnije Andrej Camaj je šutirao pored gola, da bi u 13. Batrićević bio u šansi, ali je golman Slave Vrgov bio uspješan. Vrgov je dobro intervenisao i u 15. minutu, kada je šut oprobao Adžić. U 41. minutu Batrićević je opet bio u prilici, ali je šutirao preko gola.

Sve te šanse Sjeverna Makedonija kaznila je u finišu prvog poluvremena. Anes Meljiči izveo je prekid, nakon kojeg je Fljakron Memiši zatresao mrežu Crne Gore.

I u nastavku su ,,sokoli“ stvarala šanse. Marko Perović je u 53. minutu iz dobre pozicije šutirao pravo u golmana, dok je dvadesetak minuta kasnije Adžić bio zamalo neprecizan sa distance.

Ipak, bolju igru Crna Gora je krunisala u 84. minutu. Poslije gužve u šesnaestercu Sjeverne Makedonije, Danilo Vukanić je poslao loptu u prostor za Marka Tadića, koji iskosa sa desne strane postiže pogodak vrijedan pobjede.

Naša selekcija u finalu turnira igraće sa pobjednikom duela Srbija – Republika Irska. Finale se igra 14. aprila od 16 časova.

Crna Gora – Sjeverna Makedonija 2:1