BRAVO, BRAVO: Hrvatska nakon penala eliminisala Brazil (VIDEO)

0

Fantastičan uspjeh ponovo je napravila reprezentacija Hrvatske jer uspjela da se plasira u polufinale Svjetskog prvenstva pošto je poslije 1:1 i 4:2 na penale savladala Brazil.

Od starta meča fudbaleri Brazila su uzeli loptu, dok su se Hrvati branili u niskom bloku.

Osim nekoliko prelazaka centra u kojima su izborili korner, izabranici Zlatka Dalića nisu uspjeli više da naprave.

Sa druge strane, Brazil je teško dolazio do prilika, ali je svaku koju su napravili osujetio sjajni Livaković koji je bio nepremostiva prepreka.

Posebno u drugom poluvremenu, a najbolju šansu je imao Nejmar koji nije uspio da zaobiđe sjajnog hrvatskog golmana i meč je otišao u produžetke.

U produžetku je viđena ista slika i kada se mislilo da će se bez golova ući i u drugi produžetak bez golova, Nejmar je povukao jednu akciju i poslije razmjene duplih pasova i sjajne akcije, predriblao je Livakovića i loptu poslao u mrežu za toliko čekano vođstvo.

U drugom produžetku sve je išlo ka tome da će Brazil pobijediti, ali u 117. minutu poslije jednog šuta Bruna Petkovića, lopta je promijenila smjer i Alison je bio savladan i bilo je 1:1.

U 121. minut Brazil je preko Kazemira imao priliku da meč riješi u svoju korist, ali se opet ispriječio sjajni Livaković i meč je otišao da se rješava na penale.

U penal seriji i Brazilci su već u prvoj seriji promašili penal potšo je Rodrigo loše šutirao i Livaković je bez mnogo muke to odbranio. Sa druge strane Hrvati su bili sigurni i Alison nije bio blizu da odbrani penal. Na kraju u četvrtoj seriji Markinjoš pogađa stativu i Hrvatska se plasirala u polufinale.

Hrvati čekaju pobjednika meča Holandija -Argentina koji je na programu u 20 časova.