Budućnost slavila u pripremnom meču!

0

Prva pripremna utakmica “plavih” u Antaliji je od početka do kraja bila u ritmu šampiona, a jedini gol na utakmici je pao upravo nakon centaršuta iz kornera (sviran penal) koji su vježbani na jutrošnjem treningu u turskom mondenskom ljetovalištu…

Budućnost je sa 1:0 savladala Olimpik Donjeck po jakoj kiši i vjetru, a sedmoplasiranom timu ukrajinske Premijer lige koji je svima u Antaliji dao makar gol (Slaska – Olimpik 2:2, Bačka Topola – Olimpik 2:3, Spartak Subotica – Olimpik 0:3, Minaj – Olimpik 1:1) presudio je Draško Božović sa bijele tačke u 29. minutu.

Tako je aktuelni šampion i ubjedljivi lider našeg prvenstva upisao i treću pobjedu na pripremama nakon što su u Podgorici savladani Adrija (4.0) i Kom (4:1)…

Dogovor je bio da u prvih 20 – 25 minuta igramo visoko, jer smo uradili dobar skauting rivala i znali smo da Olimpik igra od zadnje linije. Tu su se našli u problemu, dok smo ostali dio prvog dijela igrali iz srednje zone, imali smo par tranzicija, bili smo opasni. Evidentno je da imamo brzinu u napadu i šteta je da to ne iskoristimo”, rekao je trener Mladen Milinković.

Fantastično prvo poluvrijeme su igrali Dragojević – Milić, Ćuković, Babić, Vučić – Mirković, Raičković, Božović – Ivanović, Grbić, Zarubica, a šansu su odmah na startu drugog dijela dobili golman JevrićTerzić i Vujačić umjesto Dragojevića, Raičkovića i Zarubice.

Intezitet igre je u drugom dijelu logično opao, ali situacija na terenu se nije mnogo promijenila – rival je pokušao da dođe do izjednačenja, ali je Jevrić dobro odreagovao, a onda je – nakon što su u 60. ušli Đuričković i Janketić umjesto Mirkovića i Grbića – Marko Vučić pogodio prečku uz pomoć protivničkog golmana nakon lopte koja je bila nešto između šuta i centaršuta.

Aleksa Ćetković je zamijenio Božovića 20 minuta prije kraja, da bi u tom trenutku Đuričković kroz sredinu izbacio Janketića u sjajnu šansu, naš ofanzivac je zakomplikovao situaciju, ali je uspio da šutne dobro – imao same Vujačića i Ivanovića – golman mu je odbranio.

Na kraju, posljednjih 15 minuta je odigrao i Viktor Đukanović, tako da samo posljednja linija nije mijenjana tokom cijelih 90 minuta.

Bitno je što smo dobili jakog protivnika, ali nama rezultat nije u prvom planu, jer smo došli da se spremimo na pravi način. Juče smo imali dva jaka treninga, ali su momci izuzetno dobro trčali”, poručio je Milinković, koji nije mogao da računa na Andriju RažnatovićaVladan Adžića i Marka Mrvaljevića.

Mijenjali smo na poluvremenu, nakon 60. i 70. minuta, ali ima još dosta utakmica, tako da ćemo da probamo i neke druge igrače. Realno, mogli smo da postignemo još koji gol, pogotovo u prvom dijelu kada je protivnik stvorio samo jednu šansu. Opet smo i u drugom poluvremenu stvarali prilike, uprkos tome što se igrali u teškim uslovima – kiša je padala cijelo vrijeme, a duvao je i vjetar. Sve u svemu, ostavili smo pozitivan utisak”, rekao je Milinković.