Bugarska i Crna Gora igraju po peti put (VIDEO)

0

Meč koji igraju Bugarska i Crna Gora u Sofiji peti je zvanični duel ove dvije reprezentacije.

Prvi meč igran je u okviru kvalifikacija za SP 2010 u Podgorici 6.septembra 2008.godine.

Utakmica je okončana rezultatom 2-2, a strijelci za Crnu Goru su bili Vučinić (62′) i Jovetić (81’p), a za Bugarsku Stilijan Petrov (11′) i Blagoj Georgijev (92′).

U uzvratnom meču tih kvalifikacija Bugari su nas ubjedljivo dobili 4-1.

Strijelci za domaće su tada bili Kišišev (45′), Telkisij (48′), Berbatov (85′) i Domovčijskij (91′), a jedini gol za nas je dao Jovetić (9′).

Nakon toga smo gostovali Bugarskoj 7.septembra 2010.godine u okviru kvalifikacija za EURO2012 i slavili smo golom Elsada Zverotića (35′).

Uzvratni meč igran u Podgorici 4.juna 2011. završen je bez pobjednika 1:1.

Đalović je doveo Crnu Goru do prednosti u 53.minutu, a izjadnačio je Popov u 66.minutu.