Bundesliga: Keln bolji od Šalkea

0

Keln – Šalke 3:0(2:0)
Bornau 9′, Kordoba 39′, Nibel 75′(ag)

Fudbaleri Kelna nastavili su sa odličnim igrama i zabilježili su šestu pobjedu u posljednjih osam kola u Bundesligi. “Jarčevi“ su bili ubjedljivi protiv Šalkea i slavili sa 3:0, čime su se popeli na 10. poziciju na tabeli.

Već u 9. minutu izveden je prekid, a mladi Belgijanac Bornau je odlično zahvatio loptu glavom i poslao je u nebranjeni dio mreže. Već do poluvremena Keln je imao dva gola prednosti, poslije brzog kontra napada strijelac je bio Kolumbijac Kordoba, kome je to već šesti gol u drugom delu sezone, na šest odigranih mečeva.

“Kraljevsko plavi“ su pokušavali da urade nešto više, a najbolju priliku za goste imao je Gregorič. Da ovo nije bilo veče tima iz Gelzenkirhena potvrdilo se u 75. minutu, kada je golman, nespretnom reakcijom, loptu ubacio u sopstvenu mrežu.

Šalke je ovim porazom dodatno zaostao za vodećom “petorkom“, i vjerovatno se oprostio od plasmana u Ligu šampiona. Ostali su 66. sa 36 bodova, deset manje od Menhengladbaha na četvrtom mestu,, poslednjem koje donosi plasman u evropsku elitu.