Parižani ubjedljivi, Ren bi u Ligu šampiona

0

Juče je odigrano šest utakmica u okviru francuske Lige 1.

Ulogu favorita opravdali su fudbaleri Pari Sen Žermena, koji su bez problema savladali Dižon na svom ,,Parku prinčeva“. Bilo je 4:0, a već nakon tri minuta na semaforu je bilo 1:0, a strijelac je bio Pablo Sarabija, koji se lijepo uklopio od dolaska u prijestonicu. On je postavio nogu na šut Markinjosa i promenio joj pravac i tako prevario Runarsona.

U nastavku susreta Kilijan Mbape je imao glavnu riječ pošto je zabilježio dva gola i asistenciju i sve to u posljednjih 15 minuta meča za ubjedljiv trijumf.

Malo ko je očekivao Ren u trci za Ligu šampiona, ali evo ih, tu su! Slabašni Tuluz koji će od naredne sezone gotovo izvjesno igrati u nižem rangu takmičenja. Na ,,Munisipalu“ je ekipa Rena efektnim lobom Burigada došla do prednosti već u trećem minutu, da bi konačan rezultat postavio Mauasa golom iz nemoguće pozicije koji može da ide i na ruku golmanu Gojkočei.