Češka bolja od Crne Gore

0

Kadetska reprezentacija Crne Gore porazom od Češke otvorila je turnir preliminarne runde kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Česi su opravdali ulogu favorita i golovima u finišu došli do trijumfa od 4:0.

Na poluvremenu je bilo 1:0 pogotkom Florijana Višne u 16. minutu, da bi u posljednjih nešto manje od pola sata ekipa selektora Radovana Kavaje primila tri gola. David Žehaček je pogodio u 63. minutu, Karel Belžik u 86, a konačan rezultat postavio je Matjaš Nehvatal u prvom minutu sudijske nadoknade.

– I ovu utakmicu obilježio je veliki broj naših grešaka. Rezultatsku neizvjesnost smo održavali do 65. minuta, probali smo da budemo ofanzivniji i to preokrenemo promjenom sistema igre. Međutim, nijesmo uspjeli, fizički smo pali i počeli da pravimo greške, što je uticalo na ovako visok rezultat. Evidentna je rezlika u kvalitetu, ali isto tako mi greškama omogućimo protivniku da dođe do ubjedljivijeg rezultata od prikazanog na terenu, kazao je Kavaja.

Naredni meč ,,sokoli” igraju 18. novembra sa domaćinom turnira Portugalom, sa početkom u 16 časova.

CRNA GORA – ČEŠKA 0:4

Stadion ,,Papa Fransisko“, Fatima.

Sudija: Viktor Kopijevski (Ukrajina)

0:1 – Florijan Višna 16’, 0:2 – David Žehaček 63’, 0:3 – Karel Belžik 86’, 0:4 – Matjaš Nehvatal 90’+1