Crna Gora bolja od Albanije

0

Pionirska reprezentacija Crna Gore slavila je rezultatom 2:1 u prvom prijateljskom duelu sa Albanijom.

Izabranici Gorana Perišića odlično su ušli u meč i poveli u drugom minutu. Vuk Vlahović je odlično izveo slobodan udarac, golman Etem Džemaili je odbranio, ali je do odbijene lopte prvi došao Vuk Vukmanović i bez problema je poslao u mrežu gostiju.

,,Sokolići“ su i nakon toga nastavili sa ofanzivnom igrom, a dvije veoma dobre šanse propustio je Luka Kruščić, u 32. i 34. minutu.

Ipak, prednost je udvostručena nakon sat igre, kada je Vlahović oboren u protivničkom šesnaestercu, nakon čega je isti igra rutinski realizovao najstrožu kaznu.

Vođstvo je moglo da bude i ubjedljivije, ali je u 67. minutu Vasilije Babović pogodio prečku iz slobodnog udarca sa oko 25 metara.

Konačan rezultat postavio je Tedi Maljaj u 78. minutu, uz dosta sreće prilikom izvođenja slobodnog udarca.

– Iako smo igrali protiv izuzetno kvalitetne selekcije Albanije, koja ima nekoliko igrača koji igraju u Italiji i Engleskoj, pokazali smo izuzetnu taktičku disciplinu u igri, što i nije karakteristično za ovaj uzrast i zasluženo smo slavili. Imali smo sreće da otvorimo utakmicu golom, onda smo u drugom poluvremenu udvostručili prednost i pred kraj imali šansu iz koje smo pogodili prečku, da zatvorimo utakmicu. U posljednjem minutu smo primili gol, ali, kad rezimiramo, izuzetno sam zadovoljan današnjom pobjedom koju ćemo pokušati da potvrdimo već preksjutra, kada igramo sa istim protivnikom, rekao je selektor Perišić.

Naredni duel Crna Gora i Albanija igraće u četvrtak, sa početkom u 14 časova na Trening kampu FSCG.

Crna Gora – Albanija 2:1