Crna Gora bolja od Slovačke!

0

Mlađa omladinska reprezentacija Crne Gore savladala je Slovačku sa 4:2 u drugom prijateljskom duelu ovih selekcija.

Ekipa Milorada Pekovića prikazala je mnogo bolju igru nego prije dva dana, kada je poražena od istog rivala. U današnjem zanimljivom duelu imala je vođstvo, zatim je bila u zaostatku, da bi u posljednjim dvadesetak minuta postigla tri gola i došla do trijumfa.

Od starta meča vidjelo se da su ,,sokoli“ raspoloženi za igru. Uglavom su kontrolisali dešavanja na terenu u prvom poluvremenu, osim u jednoj situaciji, kada je golman Sergej Joksimović odbranom zaustavio Riharda Piliara u izglednoj šansi.

,,Sokoli“ su u vođstvo došli u 40. minutu. Nikola Janjić je prošao po lijevoj strani, zatim snažno centrirao u peterac protivnika, gdje je lopta pogodila Matuša Capka i završila u mrežu Slovačke.

Minut kasnije kapiten Ognjen Gašević je bio u odličnoj prilici, ali su protivnički defanzivci reagovali u posljednjem trenutku.

Nastavak utakmice donio je bolju igru Slovačke, koja je već u 47. minutu došla do izjednačenja. Strijelac je bio Matuš Repa, koji je poslao loptu pod prečku.

Odgovor domaćih stigao je u vidu odlične šanse Milisava Peroševića, koji je šutirao pored gola sa desetak metara.

Prvi preokret na utakmici viđen je u 61. minutu – Patrik Majkut je šutirao iskosa, Lazar Baltić odbranio, ali je na odbijenu loptu stigao Stanislav Olejnik i rutinski je poslao u mrežu.

Međutim, ,,sokoli“ tu nijesu stali. Naprotiv, do kraja su postigli još tri gola. Prvi je bio majstorija Blagote Markovića sa dvadesetak metara u 71. minutu, da bi ubrzo viđen novi preokret, ovog puta u režiji domaćina.

Gašević je pokrenuo akciju, dodao loptu do Aldina Mušovića, koji je uspio da skloni loptu od čuvara i golmana gostiju, što je Vuk Dapčević ispratio i znao da iskoristi šansu koja mu se ukazala.

Konačan rezultat postavljen je u 78. minutu – ponovo su u glavnim ulogama bili Gašević i Mušović, ovog puta napadač ,,sokola“ je u gol pretvorio sjajnu asistenciju kapitena.