Crna Gora ponovo savladala Luksemburg

0

Omladinska reprezentacija Crne Gore savladala je Luksemburg i u drugom prijateljskom duelu ovih selekcija.

Nakon 2:0 u prvom meču, sinoć je bilo više uzbuđenja, pa je pitanje pobjednika riješeno u finišu – 3:2.

Uprkos dobrom početku ,,sokola“, domaćin je večeras prvi došao do gola. U 25. minutu Vilijam Markes je iskoristio gužvu u šesnaestercu Crne Gore da zatrese mrežu Lazara Baltića.

Ipak, odgovor je stigao ubrzo, poslije dva minuta Ognjen Gašević završio je akciju u kojoj su učestvovali Nikša Vujanović i Omar Sijarić. Desetak minuta kasnije Vujanović i Sijarić su kombinovali, nakon čega je Sijarić pogodio stativu.

U 51. minutu ,,sokoli“ su preokrenuli. Ponovo su u glavnim ulogama bili strijelac Gašević i asistent Sijarić.

Crna Gora je nakon toga stvorila još par šansi, ali je do gola ipak došao Luksemburg. U 81. minutu dosuđen je diskutabilan penal, čiji je egzekutor bio Remi Žonatans.

Međutim, ,,sokoli“ su na kraju nagrađeni za dobru igru. Pet minuta prije isteka regularnog toka, Milan Vukotić je pogodio glavom na centaršut Ivana Bojovića za konačnih 3:2.

LUKSEMBURG – CRNA GORA 2:3

Stadion Birk, Mensdorf.

1:0
 – Vilijam Markes 25′, 1:1 – Ognjen Gašević 27′, 1:2 – Ognjen Gašević 51′, 2:2 – Remi Žonatans 81′, 2:3 – Milan Vukotić 85′

Žuti karton
Petar Vukčević – Crna Gora

Crveni kartoni
Stevan Popović u 87. minutu (dva žuta kartona), Irvin Latik u 89. minutu (dva žuta kartona) – Luksemburg
Matija Drinčić u 78. minutu (dva žuta kartona) – Crna Gora

Luksemburg: Andre Barela, Ugo Domingos, Stevan Popović, Lori Bernardi, Edin Osmanović, Tijago Monteiro (od 65. Remi Žonatans), Vilijam Markes, Irvin Latik, Dani Almeida, Markus Hansen, Tajler Taber.
Selektor: Manuel Kardoni.

Crna Gora: Lazar Baltić, Andrej Pupović, Mirko Milikić, Nikša Vujanović (od 70. Ivan Bojović), Ivan Vukčević (od 60. Marko Mrvaljević), Petar Vukčević (od 60. Balša Dubljević), Ognjen Gašević (od 80. Abdel Osmanović), Anto Babić, Nikola Janjić (od 70. Veljko Radenović), Matija Drinčić, Omar Sijarić (od 70. Milan Vukotić).
Selektor: Milorad Peković.