Crna Gora u finalu!

0

Mlađa kadetska selekcija Crne Gore igraće u finalu prijateljskog turnira ,,Miljan Miljanić”, koji se održava u Staroj Pazovi.

Ekipa selektora Radovana Kavaje u prvom meču savladala je Sjevernu Makedoniju i to nakon velike borbe okončane boljim izvođenjem jedanaesteraca.

U regularnom toku utakmice nije bilo golova, da bi u penal seriji ,,sokoli” slavili sa 6:5. Istakao se golman Crne Gore Petar Bobičić, koji je odbranio dva udarca sa bijele tačke protivničkih igrača.

U regularnom toku meča viđena je velika borba, bez puno šansi pred oba gola. Crna Gora je zaprijetila prva, u 18. minutu, kada je Strahinja Tešović oprobao šut iz slobodnog udarca sa malo manje od 20 metara. Dobru priliku za naš tim imao je Marko Perović u 47. minutu, ali je loše šutirao sa desetak metara.

Makedonci su imali dvije solidne situacije pred golom Bobičića, ali je Zani Nazifi oba puta bio neprecizan.

Crna Gora će u finalu igrati sa Srbijom, koja je u polufinalu savladala Bugarsku. Finalni meč igra se u četvrtak 13. maja, sa početkom u 16:30 časova.

SJEVERNA MAKEDONIJA – CRNA GORA 0:0

5:6 poslije penala