Crnogorci bolji od Uzbekistana!

0

Mlađa omladinska reprezentacija Crne Gore savladala je Uzbekistan u drugom prijateljskom duelu rezultatom 2:0.

Za razliku od prvog meča i poraza od 3:1, ekipa Slobodana Draškovića juče je pružila mnogo bolju partiju i zasluženo slavila. Oba gola, iz jedanaesterca, postigao je Balša Mrvaljević, dok je Nenad Krivokapić promašio udarac sa bijele tačke.

Osim toga, ,,sokoli“ su imali nekoliko šansi da trijumf učine ubjedljivijim.

– Mnogo bolje smo igrali danas nego u prvom meču. Pristup je bio daleko bolji, u svakom segmentu smo podigli nivo igre za više nivoa. I rezultat nas je ispratio poslije takvog nastupa. Mislim da smo mogli postići i neki gol iz igre, ali svakako da smo, po svemu prikazanom, zaslužili da pobijedimo. Poslije dvije utakmice sa Uzbekistanom vidjeli smo da u ekipi ima materijala za rad i prostora za napredak, rekao je selektor Drašković.

Dobar ulazak u meč Crne Gore osjetio se već nakon sedam minuta igre, kada je Strahinja Tešović šutirao pored gola sa ivice šesnaesterca. Desetak minuta kasnije Tešović je prekinuo akciju protivnika na sredini terena, dodao loptu za Mrvaljevića, koji je zatim pronašao Nikolu Medojevića. Vezista ,,sokola“ je iz dobre pozicije bio zamalo neprecizan.

Ubrzo je naša selekcija imala gotovo idealnu šansu za vođstvo – Mrvaljević je šutirao, lopta je pogodila u ruku jednog od gostujućih igrača, ali je Krivokapić bio neprecizan iz jedanaesterca.

To nije obeshrabrilo ,,sokole“, koji su nastavili sa napadima. U 31. minutu Medojević je povukao akciju, dodao do Mrvaljevića koji je centrirao, ali je Krivokapić glavom poslao loptu pored gola.

Samo dva minuta kasnije rezultat se ipak promijenio. Abdulah Omonalijev je faulirao Krivokapića u svom kaznenom prostoru, a precizan sa 11 metara bio je Mrvaljević.

isti igrač u glavnoj ulozi bio je i u 41. Ovog puta, golman Samandar Muratbajev je oborio Mrvaljevića, koji je ponovo bio siguran sa bijele tačke.

U nastavku je ritam igre pao, a najbolju šansu za Crnu Goru propustio je Tešović u 56. minutu. Odlično ga je pronašao Marko Vračar, ali je golman Uzbekistana bio siguran.

Crna Gora – Uzbekistan 2:0