Danska bolja od Crne Gore

0

Naše najbolje fudbalerke poražene u pretposljednjem meču kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo…

Ženska seniroska reprezentacija Crne Gore poražena je na gostovanju selekciji Danske rezultatom 5:1 u meču osmog kola kvalifikacija za plasman na Svjetsko prvenstvo.

Izabranice Mirka Marića odigrale su odlično prvo poluvrijeme i bile ravnopravan rival jednoj od najboljih evropskih selekcija, koja je iskoristila loš momenat našeg tima na početku drugog dijela da dođe do ubjedljive pobjede.

Selekcija Danske, učesnica posljednjeg Evropskog prvenstva i siguran učesnik predstojećeg Mundijala u Australiji i Novom Zelandu, do ubjedljivog trijumfa došla je u drugom dijelu susreta – u prvom dijelu meča Dankinje su dva puta bile precizne ali se i mreža njihovog gola jendom tresla.

Domaće igračice došle su do prednosti nakon samo tri minuta igre preko Karen Holmgard, da bi u 22. minutu Jelena Vujadinović nadmudrila odbranu rivala i donijela izjednačenje našem timu. Crvene dame su u prvom dijelu bile gotovo ravnopravne, imale i još jednu veliku priliku da zatresu mrežu rivala, ali su na poluvrijeme otišle sa golom zaostatka – Danska je do nove prednosti došla pogotkom Pernile Harder, jedne od najboljih igračica svijeta, koja je iskoristila najstrožiju kaznu u 25. minutu susreta.

Nastavak je pripao selekciji Danske koja je iskoristila sve ukazane prilike i sa tri pogotka došla do ubjeldjive pobjede. U listu strijelaca upisale su se Stine Balisger, Signe Brun i Jozefin Hazbo.

– Odlicno smo odigrali prvo poluvrijeme, postigli gol, imali još jedan zicer ali nakon jedne nesmotrene reakcije Dankinje su dobile penal, pa smo na odmor, ipak, otišli za zaostatkom. Drugi dio susreta započeli smo lošlije, koncentracija nije bila na nivou, pa smo primili dva gola u uvodnim minutama nastavka kojima je Danska riješila pitanje pobjednika. Do kraja susreta smo parirali izuzetnom rivalu, a ujedno smo morali voditi računa i o potrošnji igračica imajući u vidu da nas za nekoliko dana čeka važna utakmica protiv Malte kod kuće. Sve u svemu, i pored ubjedljivog poraza, moramo biti zadovoljni kako smo se predstavili protiv jedne od najboljih evropskih selekcija i čestitam djevojkama na trudu i zalaganju, rekao je slekektor Marić.

U posljednjem kolu kvalifikacija za plasman na Svjetsko prvenstvo naša selekcija dočekuje Maltu. Meč će se odigrati u utorak, 6. septembra 2022. godine na glavnom terenu Trening kampa FSCG sa početkom u 18:00 časova.

Danska – Crna Gora 5:1

Viborg stadion, Viborg.

Sudija: Dezire Grundbaher (Švajcarska).

1:0 – Karen Holmgard 3’, 1:1 – Jelena Vujadinović 22’, 2:1 – Pernile Harder (p). 25’, 3:1 – Stine Balisager 46’, 4:1 – Signe Brun, 5:1 – Jozefine Hasbo 82′