Crnogorci deklasirali Maltu!

0

Mlađa kadetska reprezentacija Crne Gore upisala je ubjedljiv trijumf u prvom od dva prijateljske meča sa Maltom – 7:3.

Sa čak četiri gola postignuta za manje od pola sata igre, ,,sokolići“ su najavili u kojem smjeru će se kretati utakmica. Iako su Maltežani u drugom poluvremenu prišli na dva gola minuta, ubrzo je uslijedio odgovor naše selekcije i pobjeda nije dolazila u pitanje.

Vođstvo Crnoj Gori donio je Marko Tadić u 7. minutu, poslije lijepe asistencije Andrije Skrobanovića. Četiri minuta kasnije, Skrobanović je bio u ulozi strijelca, nakon što je oduzeo loptu protivničkom defanzivcu.

Najljepši momenat utakmice viđen je u 14. minutu, kada je Vasilije Adžić strahovitim udarcem iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara savladao golmana Malte Niklasa Velju. Sjajan start zaokružen je u 28. minutu pogotkom Stefana Đukanovića poslije greške čuvara mreže gostiju.

U finišu prvog i početkom drugog poluvremena, Maltežani su postigli dva gola (Džejkob Acopardi i Nikolas Ajus), ali je taj nalet zaustavljen u 53. minutu. Ponovo je precizan bio Adžić, ovog puta na asitenciju Tadića.

Do 60. minuta ,,sokolići“ su postigli još dva gola, i to Marko Šćepanović i Marko Perović, dok je konačan rezultat postavio Neksil Greč u 73. minutu.

– Kao što je i bio plan, rano smo poveli i uspjeli da brzo postignemo četiri gola. Kasnije je došlo do manjeg opuštanja, ali nijesmo dozvolili iznenađenje. Poslije ovakve pobjede moramo biti zadovoljni nastupom. Momci su ispoštovali dogovore iz svlačionice i pravim pristupom zaslužili pobjedu. Okrećemo se drugoj utakmici, u kojom ćemo dati više prostora igračima koji su danas imali manju minutažu, istakao je Dragan Mijanović, koji je danas vodio ekipu umjesto selektora Gorana Perišića.

Revanš meč Crna Gora i Malta odigraće u četvrtak 21. oktobra, na stadionu FK Kom na Zlatici, sa početkom u 12 časova.

CRNA GORA – MALTA 7:3

Stadion Tuško polje, Tuzi.

Sudija: Branko Odalović (Crna Gora).

1:0 – Tadić 7′, 2:0 – Skrobanović 11′, 3:0 – Adžić 14′, 4:0 – Đukanović 28′, 4:1 – Dž. Acopardi 35′, 4:2 – Ajus 51′, 5:2 – Adžić 53′, 6:2 – Šćepanović 57′, 7:2 – Perović 60′, 7:3 – Greč 73′

Crna Gora: Stefan Nenezić, Tomislav Turović, Nemanja Radević (od 62. Matej Svrkota), Bodin Tomašević (od 62. Danilo Pejović), Uroš Piperović (od 55. Bojan Damjanović), Marko Perović, Stefan Đukanović (od 41. Danilo Vukanić), Marko Tadić (od 55. Marko Šćepanović), Vasilije Adžić (od 55. Andrija Bulatović), Andrija Skrobanović (od 55. Vuk Popović), Lazar Šekularac (od 62. Lazar Maraš).
Trener: Dragan Mijanović.

Malta: Niklas Velja, Džek Mikalef (od 53. Kjuel Fardel), Šon Karabot (od 75. Ejdan Previ), Nik Brifa, Ksilen Debono (od 65. Lukas Okeke), Kejden Faruđa (od 75. Bredli Faruđa), Nikolas Ajus (od 65. Neksil Greč), Lajam Delikata, Majk Hadson (od 53. Felipe Bugeja), Džejk Acopardi (od 75. Ejden Azopardi), Ejden Zamit (od 53. Benjamin Kasar).
Selektor: Andrea Velja.