LŠ: Kiša golova!

0

Čini se da ove veče u Ligi šampiona nije moglo biti efikasnije nego što je bio slučaj večeras. Na svim utakmicama je pao gol, a, sem na jednoj, uglavnom i više njih.

Ajaks je u Amsterdamu potpuno demolirao Borusiju iz Dortmunda sa neverovatnih 4-0! Fudbaleri Ajaksa poveli su već u 11. minutu, i to autogolom, nakon što je posle centaršuta Marko Rojs nesmotreno skrenuo loptu u svoj gol. Međutim, ovo je praktično gol Dušana Tadića, koji je iz slobodnog udarca, iz gotovo skraćenog kornera, direktno pucao na gol, a Nemca je samo zakačila lopta. Zatim je u 25. minutu na prednost amsterdamskog kluba duplirao Dejli Blind, nakon sjajnog dodavanja Sebastijana Helera. Ajaks je i u drugom poluvremenu držao posed u svojim nogama, što je materijalizovao Entoni koji se sjajno snašao u šesnaestercu i iz natrčavanja smestio još jednom loptu iza leđa golamana nemačkog kluba Kobela. Blind je u 72. minutu zabeležio i asistenciju, kada je na njegov centaršutSebastijen Heler odlično odreaguvao i glavom postigao gol.

Atletiko Madrid je, iako se u potpunosti povratio nakon početnog šoka, izgubio na svom terenu od Liverpula sa 3-2.

Liverpul je odmah na startu šokirao domaći sastav. U 13. minutu na semaforu je već stajalo 0-2! Prvo je u 8. minutu skrenuo loptu u mrežu za vođstvo. a prednost je duplirao Nabi Keita nakon što je sa šesnaest metara iz prve uputio odličan šut, kada Jan Oblak nije mogao ništa da učini kako bi sprečio da se lopta nađe u mreži.Nešto kasnije je, ipak, Keitu lako izbacio fintom Toma Lemar, nakon čega je usledio sjajan šut po zemlji Kokea, koji je Grizman odlično skrenuo u gol. Isti igrač je vratio madridske crveno-bele u potpuni egal u 34. minutu. Odlično je sebi obezbedio prostor prošavši kroz odbranu i preciznim udarcem vratio utakmicu na početak. Nakon starta Marija Hermosa u šesnaestercu, u 78. minutu Mohamed Salah je doveo tim sa Enfilda u novu prednost, prvu nakon naleta na početku utakmice.

Pari Sen Žermen je nakon više preokreta golom Lionela Mesija sa penala na svom stadionu pobedio Lajpcig sa 3-1.

Fenomenalni Kilijan Mbape je svom timu doneo prednost već u 9. minutu, u svom stilu, nakon solo akcije u šesnaestercu, loptu je smestio u donji levi ugao golmana Lajpciga Gulačija. U 28. minutu golom Andre Silve, nemački sastav je izjednačio rezultat. Portugalac nije ni trepnuo nakon što je od Anhelina dobio sjajni dijagonalni pas kroz šesnaesterac. U 57. minutu Lajpcig je potpuno preokrenuo rezultat u Parizu. Asistent je ponovo bio Anhelin, a loptu koju je od njega dobio u šesnaestercu, u mrežu je smestio Nordi Mukiele.

Posle određenog perioda stvar je u svoje ruke preuzeo Lionel Mesi. Nakon dodavanja Embapea, nije bilo greške i omaleni Argentinac je poravnao na 2-2. Dva igrača su bila zaslužna i za novu prednost pariskog kluba. Nakon faula u šesnaestercu nad Embapeom, Mesi je u trenutku kad se lomio rezultat iznenadio panjenkom i pogodio sa bele tačke.

Fudbaleri Intera pobedili su na Đuzepe Meaci najveće iznenađenje evropskog fudbala u ovoj sezoni, moldavski Šerif rezultatom 3-1.

Nakon sjajne odbrane golmana Šerifa posle slobodnog udarca, ipak nije bilo spasa u 35. minutu, kada je na asistenciju Artura Vidala Džeko sigurno iskoristio priliku i poslao loptu pod rašlje gola moldavskog tima. Šerif je u 53. minutu prelepim golom Sebastijena Tila iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara poravnao rezultat. Samir Handanović se opružio koliko je mogao, ali udarac je delovao toliko precizno, da je bio neodbranjiv. Moglo je lako da se desi da fudbaleri milanskog kluba odmah vrate prednost na svoju stranu, kada je Džeko pogodio stativu nakon kombinacije sa Perišićem. Nisu odustajali fudbaleri italijanskog tima, i ubrzo je došla nagrada. Džeko je odlično primetio Vidala u šesnaestercu, uposlio ga, a on se odlično snašao i, iako je delovalo da mu lopta malo beži, odreagovao kako treba i povisio na vratio prednost svom timu.

Nakon desetak minuta Damfris je lepo glavom asistirao De Fraju, koji je u šesnaestercu lepo dočekao loptu i pogodio za 3-1.

Ekipa Šahtjora iz Donjecka, u utakmici koju je sudio srpski sudija Srđan Jovanović, doživela je kao domaći pravi debakl u utakmici protiv madridskog Reala.

Real iz petnaest šuteva u prvom poluvremenu nije uspeo da postigne gol, ali je zato u 37. minutu dobio poklon u vidu autogola Sergeja Kravcova, nakon velikog nesporazuma sa golmanom Trubinom. U roku od samo pet minuta, u periodu od 51. do 57. minuta, Vinisijus Žunior je doveo Real do prednosti od 3-0. Prvo je odlično odreagovao nakon što je dobio lepu loptu, što je umeo da iskoristi, a zatim se posle svoje karakteristične solo-akcije po drugi put upisao u strelce. Nije prošlo ni 10 minuta, kada je rodrigo jakim udarcem doveo kraljevski klub do velikih 4-0 u Kijevu. U nadoknadi vremena Benzema je sjajno prihvatio loptu u kaznenom prostoru i postigao svoj prvi gol na ovoj utakmici za „petardu“.

Porto je na svom terenu minimalnim rezultatom slavio protiv Milana.

Na ovoj utakmici je najkasnije došlo do gola većeras. Za to se pobrinuo Luis DIjaz u 65. minutu, čime je tim sa Dragaa doveo u prednost.