Crnogorski fudbaler briljira u Uzbekistanu: Bošnjak ključan u demontaži Bunjodkora

0

U drugom kolu Superlige Uzbekistana, Andijan je impresivno savladao Bunjodkor sa ubjedljivih 5-1, pri čemu je crnogorski fudbaler Armin Bošnjak odigrao ključnu ulogu u ovoj pobjedi.

Bošnjak, koji je poznat po svojoj brzini i tehničkoj vještini, ne samo da je zatresao mrežu u samom finišu meča, već je asistirao i za jedan od golova, potvrđujući svoj status igrača odlučujućeg uticaja.

Utakmica je bila prava goleda, a Andijan je već u prvom poluvremenu postavio temelje za svoju pobjedu s tri postignuta gola. Prvi gol za Andijan postigao je Zgurskij, što je bio uvod u seriju golova. Iako je Bunjodkor uspio odgovoriti golom Zeljkovića, to je bio tek privremeni povratak u meč. Ubrzo su uslijedili golovi Ismonalieva i Bubanje, postavljajući rezultat prvog poluvremena na 3-1.

Drugo poluvrijeme nastavilo je u istom ritmu, s Andijanom koji je kontrolisao igru i dodao još dva gola za konačnih 5-1. Bošnjak je svojim golom u 89. minuti stavio tačku na ovu pobjedu, dok je njegova asistencija Toirovu za gol u 85. minuti bila ključan trenutak koji je prethodio njegovom pogotku.