Crveno-beli ipak zaustavili Totenhem, Šefild jači od VAR-a

0

Fudbaleri Totenhema i Šefild junajteda remizirali su danas 1:1 u utakmici 10. kola engleske Premijer lige.

Totenhem je nakon puta u Beograd, zaigrao na svom terenu, ali neki drugi crveno-beli su ipak uspeli da ih spreče da trijumfuju. Odlična ekipa Šefild junajteda je igrala veoma dobro u gostima u Londonu i izborila se za remi protiv vicešampiona Evrope.

Posle nekoliko propuštenih šansi gostiju i bez golova u prvom poluvremenu, Totenhem je ipak prvi poveo uz malo sreće. Hjong Min-Son je došao do lopte na desetak metara od gola Hendersona, kojem je lopta prošla kroz noge za vođstvo ,,pevaca“ od 1:0 u 58. minutu. Nisu se gosti ni tada predali, već su odmah krenuli ka golu Gazanige i samo dva minuta kasnije Dejvid Mekgoldrik poravnava rezultat. Diskutabilna odluka dogodila se nekoliko minta potom, s obzirom na to da se dugo čekalo šta će video tehnologija pokazati. Milimetarski ofsajd, ako je u opšte bio, dogodio se u jednom delu akcije, te je zbog toga poništen pogodak za izjednačenje. I pored toga, ekipa Krisa Vajldera je postigla gol za 1:1 koji je bio delo Grega Baldoka u 78. minut za, mora se priznati, zasluženu radost tima iz Šefilda.

Barnli je sa ubedljivih 3:0 ispratio Vest Hem na svom terenu golovima Ešlija Barnsa, Krisa Vuda i golmana Roberta, koji je loptu sproveo u sopstvenu mrežu.

Rišarlison je slomio otpor Sautemptona u poslednjih 15 minuta i doneo trijumf Evertonu, dok je Njukasl istim rezultatom (2:1) savladao ekipu Bornmuta.

Barnli – Vest Hem junajted 3:0 (2:0)
11′ Barns, 44′ Vud, 54′ Roberto (ag)

Njukasl – Bornmut 2:1 (1:1)
42′ Jedlin, 52′ Klark – 14′ Vilson

Sautempton – Everton 1:2 (0:1)
50′ Ings – 6′ Dejvis, 75′ Rišarlison

Totenhem – Šefild junajted 1:1 (0:0)
58′ Son – 78′ Baldok