Danci se vratili u igru, Austrija propustila svoju šansu

0

Danska U-21 – Austrija U-21 3:1 (1:0)

Mlada reprezentacija Danske stigla je do prvih bodova na Evropskom prvenstvu pobjedom nad odgovarajućom selekcijom Austrije.

Poslije pobjede nad Srbijom, u prvom kolu grupe B, Austrijanci su mogli i protiv Danske da dođu do uspjeha, ali su propustili da realizuju jedanaesterac u 73. minutu, kod rezultata 1:1, tačnije Iversen je odbranio penal Baumgartneru.

Međutim, pobjeda Danaca je potpuno zaslužena, bili su bolji tokom cijelog meča, prvi su poveli golom lijevog beka Maelea u 33. minutu. Austrija je izjednačila preko Linharta na startu drugog poluvremena. Izveden je korner, a vezista Austrije je glavom poslao loptu u mrežu. Posle promašenog kaznenog udarca, kazna je za Austriju uslijedila dosta brzo, a egzekutor je ponovo bio odlični bek Joakim Maele u 77. minutu.

Na kraju su Skandinavci stigli i do ubjedljivog trijumfa, a strijelac trećeg gola bio je Skov Olsen u trećem minutu sudijske nadokande.

Sada Njemačka, Danska i Austrija imaju po 3 boda, dok je Srbija jedina bez bodova…