Danska slavi: Poulsen kaznio promašaje Peruanaca [VIDEO]

0

Peru – Danska 0:1 (0:0)
Poulsen 59’

U Saransku su u prvom kolu C grupe na Mundijalu 2018 snage odmjerili Peru i Danska, a Skandinavci su slavili minimalnim rezultatom.

Predstavnik Južne Amerike prikazao je više u domenu fudbalske igre, ali nije iskoristio svoje šanse, pa su Danci prevashodno zahvaljujući golmanu Kasperu Šmajhelu i strijelcu Jusufu Poulsenu stigli do važna tri boda na startu.

Peru je krenuo ofanzivnije i u 13. minutu imao dobru priliku preko Anfrea Karilje. Fudbaler Votforda je sa ivice šesnaesterca iskosa sa desne strane uputio snažan udarac, ali je Šmajhel sjajno reagovao i spasio siguran gol.

Danci su sredinom prvog dijela uspostavili ravnotežu na terenu, ali nisu imali izglednijih šansi. Valja napomenuti pokušaj Lasea Šenea iz daljine, ali je Pedro Galase iz dva puta ukrotio njegov udarac.

Peru je imao kolosalnu priliku u prvom minutu sudijske nadoknade, kada je nakon korišćenja VAR tehnologije dosuđen jedanaesterac za selekciju iz Južne Amerike. Sudija Bakari Gasama iz Gambije je nakon nekoliko pregledanih snimaka odlučio da pokaže na kreč.

Ipak, Kristijan Kueva, nad kojim je i načinjen prekršaj je očajno izveo najstrožu kaznu, šutiravši visoko preko gola.

U 12. minutu nastavka Kueva se našao u odličnoj prilici, doduše nakon nedosuđenog ofsajda, napravio je sjajan lažnjak, ali je oklijevao, pa se odbrana Danske skupila i šansa je otišla u nepovrat.

U jeku napada Perua povela je Danska. Kristijan Eriksen je odlično povukao kontru i uputio pravovremeni pas ka Jusufu Poulsenu, koji je bio siguran egzekutor u duelu 1 na 1 sa Galasom.

Samo minut kasnije umalo da Peru izjednači, ali je Šmajhel bravuroznom intervencijom sprečio pokušaj Edisona Floresa.
Peruanci su nastavili da atakuju ka Šmajhelu. U igru je ušao i iskusni Paolo Gerero, koji je umalo savladao danskog golmana petom u 79. minutu.

Potom je Džeferson Farfan bio u prilici nakon prodora Karilja, ali je Šmajhel nogom spriječio gol.

U šansi se na drugoj strani našao i Eriksen, ali je odbranu upisao i Galase.

Do kraja susreta, Danci su uspjeli da sačuvaju teško stečenu prednost, i uz Francusku, koja je bila bolja od Australije rezultatom 2:1, istakla kandidaturu za nastavak takmičenja.