Defanzivci donijeli tri boda Realu u Baskiji (VIDEO)

0

Alaves – Real Madrid (0:0) 1:2
65′ Perez (p) – 52′ Ramos, 69′ Karvahal

Fudbaleri Reala iz Madrida savladali su danas ekipu Alavesa na ,,Mendizorozi“ rezultatom 2:1 u okviru 15. kola španske La lige.

Sva tri gola viđena su u drugom poluvremenu, ali je jedan od favorita za titulu ipak uspio da izađe na kraj sa motivisanim rivalom i odnese sva tri boda iz Baskije.

Poslije nekoliko propuštenih prilika u prvom poluvremenu, Real je poveo na startu drugog dijela kada je Toni Kros pronašao Serhija Ramosa u šesnaestercu domaćih, a kapiten Madriđana glavom donio prednost gostima. Nadali su se izabranici Asijera Garitana da mogu da izjednače ukoliko pritisnu rivala i sve karte bače u napad i to se i dogodilo. Igrao se 65. minut kada je Ramos laktom udario Lukasa Pereza u kaznenom prostoru Real Madrida, što je okarekterisano kao jedanaesterac. Perez je preuzeo odgovornost i pogodio za erupciju oduševljenja na ,,Mendizorozi“.

Ipak, vrlo brzo je to slavlje utihnulo, jer je poslije samo četiri minuta Dani Karvahal, koji je i započeo napad, uspeo da se prikrade odbrani Alavesa i nakon odbitka posle šuta Iska, donese novu prednost i ispostaviće se pobjedu Realu.

Napadali su domaći do samog kraja, ali nisu uspjeli da savladaju Alfonsa Areolu, koji je u posljednjim minutima imao svoj momenat da se istakne i zaustavi jedan pokušaj nakon prekida.

Real ostaje na prvoj poziciji sa 31 bodom, poslije 14 odigranih utakmica, dok je Alaveš 13. sa 18 bodova.