Šelvi u 89. minutu zaustavio Siti u Njukaslu, golčina De Brujnea (VIDEO)

0

Njukasl – Mančester siti (1:1) 2:2
25′ Viljems, 89′ Šelvi – 23′ Sterling, 81′ De Brujne

Fudbaleri Njukasl junajteda i Mančester sitija remizirali su danas na ,,Sent Džejms parku“ rezultatom 2:2 u okviru 14. kola engleske Premijer lige.

Mančester siti je doživio novi neuspjeh u ovoj sezoni i upisao je i drugi remi, uz tri poraza do sada.

Uprkos tome što su poveli pogotkom Rahima Sterlinga, fudbaleri Mančester sitija nisu uspjeli da sačuvaju vođstvo i odnesu čitav plijen sa neugodnog gostovanja u Njukaslu. Lijepo je pogodio Sterling u 23. minutu poslije sjajnog dodavanja petom Davida Silve, ali je samo dva minuta kasnije odličan pogodak postigao Džetro Viljems za izjednačenje.

Odolijevao je Njukasl napadima ,,građana“ i u nastavku, ali odbrane poslije projektila Kevina de Brujnea nije bilo. Sačekao je Belgijanac odbijenu loptu poslije centaršuta Bendžamina Mendija, a potom poslao neodbranjiv šut ka golu Martina Dubravke za novo vođstvo Sitija. Jedan od golova sezone za sada.

Kada se činilo da će Gvardiolin tim uzeti sva tri boda na ,,Sent Džejms parku“, Kristijan Atsu je iz kornera proigrao kapitena Džondža Šelvija, očigledno uigranom akcijom, koji sa distance pogađa gol Edersona u 89. minutu za erupciju oduševljenja nu Njukaslu, ali i u Liverpulu, koji ima priliku da ode na dvocifrenu razliku nakon današnje utakmice sa Brajtonom.

Zanimljivo, junak utakmice Džondžo Šelvi započeo je seniorsku karijeru upravo u Liverpulu za koji je igrao do 2013. godine, pre nego što je potpisao za Svonsi, a potom i za Njukasl.

Siti, bar na kratko, ostaje na drugoj poziciji sa 29 bodova, a Liverpul će na liderskoj poziciji, ukoliko pobijedi Brajton, imati 11 bodova više od branioca trofeja. S druge strane, Njukasl je 12. sa 16 poena.