Deset golova na Enfildu, Junajted počeo da pobjeđuje u svim takmičenjima

0

Odigrane su tri preostale utakmice osmine finala engleskog EFL Kupa.

Na programu su bila dva derbija, Liverpul – Arsenal i Čelsi – Mančester Junajted. Međutim, Jirgen Klop i Unai Emeri na teren su poslali rezervne postave, ostavivši gotovo sve prvotimce van protokola. I pored toga navijači su uživali, a kako i ne bi kada su viđeli 10 golova u reguarnom dijelu i još devet sa bijele tačke.

Arsenal je bio bliži trijumfu, dva puta je imao po dva gola viška, ali je Divok Origi u četvrtom minutu nadoknade postigao gol za 5:5. Sa penala su uspešniji bili domaći fudbaleri, a jedini je neprecizan bio Danijel Sebaljos iz Arsenala.

Posle trijufa u Beogradu počeli su lepši dani za Mančester Junajted. U nedelju su slavili u Noriču, a večeras i u Londonu protiv Čelsija. Solskjerov tim je poveo posle novog jedanaesterca, četvrtog u poslednja tri meča, a strelac je bio Markus Rašford. Izjednačio je Batšuai u nastavku, ali je Rašford, novim golom, iz slobodnog udarca sa tridesetak metara, doneo drugi trijumf u sezoni nad „plavcima“.

Dalje je prošla i Aston Vila koja je u Birmingemu bila uspešnija od Vulverhemptona. El Gazi i Elmohamadi bili su strelci za Vilu, dok je Kutrone pogodio za „vukove“.

Liverpul – Arsenal 5:5 (2:3) pen. 5:4
Aston Vila – Vulverhempton 2:1 (1:0)
Čelsi – Mančester Junajted 1:2 (0:1)

U utorak su u četvrtfinale Karabao kupa prošli Lester, Kolčester, Everton, Mančester Siti i Oksford Junajted.