Dobar rezultat Crvene zvezde, „ruže“ nisu procvetale na Maksimiru

0

Zagrebački Dinamo, a posebno Olimpijakos, blizu su plasmana u Ligu šampiona. Dobar rezultat ostvarila Crvena zvezda koja je remizirala sa Jang Bojsom 2:2.

U prvim utakmicama plej-ofa za plasman u elitno evropsko takmičenje Zagrepčani i Pirejci stekli su prednost, a nisu primili gol na svom terenu. Olimpijakos je poveo protiv ruskog Krasnodara nakon pola sata igre, strijelac je bio Migel Gerero, koji je precizno šutirao posle dodavanja Masurasa.

Mladi srpski reprezentativac, Lazar Ranđelović, ušao je u igru u 75. minutu, a već tri minuta kasnije postigao je svoj prvi gol na zvaničnim mečevima za Olimpijakos. Ušao je iz drugog plana i precizno pogodio gornji desni ugao gola Krasnodara. U 85. minutu bivši igrač Radničkog još jednom se upisao u strijelce. Sada je dobro i snažno šutirao sa dvadesetak metara, a lopta je prevarila golmana gostiju Safonova. Na kraju je i Portgalac Podens uspio da lobuje Safonova i tako Pirejce odveo na prag Lige šampiona.

Olimpijakos – Krasnodar 4:0 (1:0)