Dominacija Breznice i povratak Budućnosti na pobjednički kolosjek u Prvoj ligi Crne Gore

0

Fudbalerke Breznice su u impresivnom stilu nastavile svoju dominaciju u Prvoj ligi Crne Gore, savladavši ekipu Mladosti sa ubedljivih 8:0 u meču 12. kola. Aktuelne šampionke su demonstrirale fudbalsku superiornost od prvog do posljednjeg minuta, već na poluvremenu stvorivši značajnu prednost od četiri gola.

Efikasnost pljevaljskog tima ilustrovana je kroz raznovrsnost strijelaca. Tatjana Osmajić je dva puta zatresla mrežu u 27. i 34. minutu, dok je Milica Šebek dodala svoj doprinos golom u 28. minutu. Katarina Čađenović je sa tri gola (40, 61. i 79. minut) bila posebno istaknuta na ovom susretu, dok su Jelena Petrović i Katarina Vujošević takođe upisale svoja imena na listu strijelaca.

U drugom važnom susretu kola, Budućnost je uspjela da se vrati sa gostovanja u Beranama sa tri boda, pobijedivši ekipu Cveteksa rezultatom 2:1. Iako su domaćini poveli golom Iris Dizdarević već u 6. minutu, Podgoričanke nisu dozvolile da ih to obeshrabri. Aleka Balević je preokrenula rezultat u korist svoje ekipe sa dva brza gola u 11. i 25. minutu, čime je Budućnost ostvarila važnu pobjedu na putu ka vrhu tabele.

Ovi rezultati potvrđuju visok kvalitet i konkurentnost Prve lige Crne Gore u ženskom fudbalu, dok Breznica nastavlja da dominira prvenstvom, a Budućnost demonstrira svoju snagu i odlučnost u borbi za šampionsku titulu.

Posljednji susret 12. kola Prve lige Crne Gore u ženskom fudbalu zakazan je za sutra, kada će se na terenu sastati ekipe Ekonomista i Zore.