Drama u Danskoj, Krasnodar slavio na „Tumbi“

0

Krasnodar, Salcburg i Midtjiland kompletirali su listu učesnika Lige šampiona za sezonu 2020/21.

Najuzbudljivije je bilo u Danskoj, gdje je tamošnji šampion Midtjiland po prvi put uspio da izbori plasman u Ligu šampiona. Nije tako izgledalo na startu, Slavija iz Praga je povela već u 3. minutu golom Olajinke i čuvala tu prednost do 65. minuta kada je poravnao Kaba. I taj rezultat odgovarao je češkom prvaku, pošto je u prvom meču bilo 0:0 u Pragu. Ključni detalj zbio se u 84. minutu, dosuđen je penal za domaćina, udarac je izveo Kaba, ali je golman gostiju Kolarž odbranio.

Međutim, gledajući snimak, sudija Damir Skomina iz Slovenije ustanovio je da je golman Slavije iskoračio prije udarca, pa je po novim pravilima penal ponovljen. Ovog puta tukao je Šolc i bio je mnogo uspješniji. U samom finišu meča domaćin je postigao još dva gola i prošao u grupnu fazu Lige šampiona i istovremeno istisnuo Crvenu zvezdu iz drugog šešira za Ligu Evrope, ukoliko se srpski šampion plasira u to takmičenje. Naravno, postoji mogućnost da neki od timova sa boljim koeficijentom ispadne u današnjim utakmicama.

Midtjiland – Slavija 4:1(0:1) – prvi meč 0:0