Dva lica Crne Gore, poraz od Belgije

0

Crnogorski fudbaleri poraženi su u prijateljskoj utakmici protiv Belgije u Briselu rezultatom 2:0.

Prvo poluvrijeme pripalo je Belgiji koja je dominirala, dok je golman Oliver Šarkić briljirao odbranama. Iako su Belgijanci stvarali brojne prilike, mreža Crne Gore ostala je netaknuta sve do 44. minuta kada je Kevin De Bruyne iskoristio grešku Edvina Kuča i postigao gol.

U drugom poluvremenu, Crna Gora je zaigrala bolje. Najveću priliku imao je Milutin Osmajić, ali je golman Belgije Kastels spriječio izjednačenje. Stevan JovStevan Jovetići Nikola Krstović također su pokušavali, ali bez uspjeha.

Dva minuta prije kraja, Brnović je isključen zbog dva žuta kartona, a u sudijskoj nadoknadi Dušan Bakić je skrivio penal koji je Leandro Trossard pretvorio u gol, postavljajući konačnih 2:0.

Crna Gora će sljedeću prijateljsku utakmicu igrati u nedjelju protiv Gruzije u Podgorici s početkom u 20:45.